فرصتی برای نفس تازه کردن استارتاپ‌ها

تهران- ایرنا- شیوع کرونا کسب‌ وکارها را دچار رکود کرده و برخی مجبور به تعدیل نیرو شدند. وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اختصاص وام کم‌بهره و تسهیلات بیمه و مالیات برای آن‌ها را در دستور کار خود قرار داد. استارتاپ‌هایی که این روزها نفس‌شان گرفته است.

محمدجواد آذری جهرمی دوشنبه در توییتر خود نوشت: برخی کسب و کارهای اینترنتی با شیوع کرونا دچار رکود شده‌ و تعدیل نیرو را پیش گرفته‌اند.  
‌وی افزود: وجوه اداره شده‌ی وزارت ارتباطات و صندوق نوآوری به این شرکتها وام کم بهره‌ به منظور تأمین نقدینگی پرداخت می‌کنیم تا تعدیل نیرو متوقف شود.  
‌آذری جهرمی همچنین اظهار کرد: بیمه و مالیات نیز تسهیلاتی برای این شرکت‌ها لحاظ کرده اند.  

به گزارش ایرنا در چند روز گذشته کسب و کارهای اینترنتی بشدت با کاهش فروش مواجه شدند و همین مسأله به تعدیل نیرو یا ورشکستگی کامل کسب و کار برخی منجر شده است. 

«امیر ناظمی» معاون وزیر ارتباطات نیز پس از اعلام این خبر از سوی وزیر ارتباطات، در توییتر خود نوشت: منابع و اجازه های قانونی ما هم محدود است اما در حوزه آسیب پذیرتر سه ماه حقوق را وام کم بهره می‌دهیم.  

رییس سازمان فناوری افزود: منابع ما کم است اما شفافیم و مسوولیت پذیر. انتخاب با معیارهای کمی است و مشخصات گیرندگان نیز منتشر خواهد شد.  

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha