شمار بهبود یافتگان کرونا در قزوین به ۳۱۲ مورد افزایش یافت

قزوین - ایرنا - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: تعداد بیماران بهبود یافته ناشی از ویروس کرونا در سطح استان از ۲۳۱ مورد روز گذشته به ۳۱۲ نفر افزایش یافت.

دکتر پیمان نامدار شامگاه دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شمار بیمارانی که جواب آزمایش آنان مثبت اعلام و به این بیماری مبتلا شده‌اند در حال حاضر ۴۴۷ نفر و آمار جان باختگان نیز به ۵۰ نفر رسیده است.

وی ادامه داد: با توجه به فرارسیدن تعطیلات نوروزی و گرمتر شدن هوا به شهروندان توصیه می‌شود تا ۲ هفته آینده خود و اعضای خانواده‌شان را در قرنطینه خانگی قرار داده تا با ضعیف شدن این ویروس شاهد عبور آن از سطح استان باشیم.

وی با بیان اینکه شعار جامعه سلامت در استان برای ایام پیش رو عید، خانه و خواب است، تصریح کرد: حفظ سلامتی و نجات جان افراد در وضعیت موجود اولویت نخست برنامه‌های استانی قرار گرفته و برای موفقیت در این راه تنها و تنها به کمک و همراهی مردم نیازمندیم تا جایی که تنها با ۲ هفته صبوری و رعایت نکات و توصیه‌های بهداشتی می‌توان بر این بیماری مزمن و خطرناک چیره شد.

براساس آخرین آمار ارایه شده از سوی وزارت بهداشت، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در کشور ۱۴ هزار و ۹۹۱ مورد، بهبود یافتگان چهار هزار و ۹۹۶ مورد بوده و ۸۵۳ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha