سهم روحانیان از کرونا؛ فراخوان جامعه به بهره‌گیری از سرمایه پایان‌ناپذیر عنایت الهی

اهواز – ایرنا - مسئول دفاتر نهادنمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاههای خوزستان مردم را به ایمان و آرامش قلبی در مواجهه با مساله فراگیر ویروس کرونا دعوت کرد و گفت: روحانیان در این کارزار در متن جامعه می‌مانند تا مردم احساس دلگرمی و اطمینان خاطر بیشتری کنند.

حجت الاسلام سید محسن شفیعی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: درتاریخ هر کشوری حوادث خرد و کلانی به وقوع می‌پیوندد و انسان ها باید در حوادث تلخ جامعه خویشتن دار باشند و آرامش خود را حفظ کنند.

وی افزود: از آنجایی که امروز ویروس کرونا به عنوان یک بلای فراگیر دنیا را فرا گرفته همه اقشار وگروههای جامعه از جمله روحانیت باید به نقش خود در این مبارزه بپردازند و باید با یک حرکت مهندسی و طراحی شده به صورت منظومه‌ای حرکت کنیم.

حجت الاسلام شفیعی بیان کرد: روحانیت قشری است که در تلخی‌ها و شیرینی‌ها  با مردم همراه بوده و هست و هشت سال دفاع مقدس مصداقی بر این موضوع است.

مسئول دفاتر نهادنمایندگی رهبر معظم انقلاب دردانشگاههای خوزستان با تاکید بر تقویت آموزه‌های دینی ادامه داد: امروز مسئولیت بنده به عنوان طلبه،  تقویت روحیه عمومی برای مواجهه با این ویروس و توجه جامعه به لطف و عنایت الهی و مقابله با ناامیدی است.

وی گفت: ما توجه جامعه را به این موضوع سوق می‌دهیم که هر چه حادثه تلخ و ویروس خطرناک باشد اما خدا ازهمه قدرت‌ها برتراست.

حجت الاسلام شفیعی اضافه کرد: سهم من این است جامعه را به بهره برداری از سرمایه پایان ناپذیر عنایت الهی فراخوان می‌کنم و در نشست‌های مختلف ودر حوزه‌های تصمیم گیری به مسئولان یادآور می‌شوم که همه تلاش و توان خود را پای کاربیاورند و بدانند که پشتیبانی الهی توان را چند برابر می‌کند.

مسئول دفاتر نهادنمایندگی رهبر معظم انقلاب دردانشگاههای خوزستان بیان کرد: امروز به عنوان یک روحانی ،مسئولیتی که به عهده دارم این است که درمتن مردم و جامعه بایستم و آنها را به امید واطمینان و آرامش قلب دعوت کنم و به آنها یادآورشوم که ما بنده خدایی هستیم که هیچ گاه ما را فراموش نکرده ونخواهد کرد.

وی گفت: در شهر واستان خود مردم را به پذیرش و تبعیت از توصیه های مسوولان ذیربط و صاحب صلاحیت دعوت و توصیه می کنیم و به مردم می گوییم رهبرمعظم انقلاب اسلامی به عنوان مرجع دینی و رهبراین امت صراحتا اعلام کرده اند که توصیه های های ستاد ملی مبارزه با کرونا واجب الاتباع و تبعیت از آنها پشتوانه دینی، علمی و اعتقادی دارد.

حجت الاسلام شفیعی اظهارداشت: سهم من این است که از نقطه شروع با جامعه خود همراه باشم تا جایی که درجمع مردم در جشن پیروی شکست این ویروس شرکت کنم.

مسئول دفاتر نهادنمایندگی رهبر معظم انقلاب دردانشگاههای خوزستان ادامه داد: به مردم توصیه می‌کنم امروز به تعبیر رهبرمعظم انقلاب صحنه را یک رزمایش عمومی ببینند همانگونه که در رزمایش نگاه ما به قرارگاه فرماندهی است امروز هم باید چشم و گوش و اعتماد جامعه به قرارگاه فرماندهی باشد.

وی گفت: مردم را به  بی اعتمادی به رسانه‌های بیگانه و احتیاط در پذیرش اخبار شبکه‌های اجتماعی ناشناس راهنمایی می‌کنم وجامعه را دعوت می کنم تا به قرارگاه رسمی مبارزه ملی با کرونا توجه کرده و به دریافت اخبار و آمار از زبان مسوولان ذیربط اعتماد کنند.

حجت الاسلام شفیعی ادامه داد: روحانیت به عنوان خدمتگزار مردم از انجام هر کاری که بار و رنجی را از جامعه کم کند دریغ ندارد؛ از روحانیانی که به سمپاسی وضدعفونی خیابان ها و معابرعمومی اقدام می‌کنند تا آنها که به عنوان کمک به خدمتگزاران عرصه بهداشت و درمان در بیمارستان‌ها در چارچوب تعیین شده حضورمی‌یابند.

مسئول دفاتر نهادنمایندگی رهبر معظم انقلاب در دانشگاههای خوزستان بیان کرد: روحانیان در برخی صحنه های تلخ مانند دفن و تجهیز شرعی جانباختگان که شاید به دلیل مسائل بهداشتی کمتر امکان حضور افراد و حتی بستگان آنها باشد به عنوان انجام وظیفه شرعی حضورمی‌یابند.

با شیوع ویروس کرونا به دستور استاندار خوزستان و فرمانداران محدودیت هایی برای تردد و فعالیت در اماکن عمومی و مراسم در شهرستان های مختلف استان از جمله تعطیلی بازارها، مسدود شدن مبادی ورودی و تعطیلی ادارات برای پیشگیری از شیوع این ویروس اتخاذ شده است.

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز تا کنون ۳۰۶ نفر در خوزستان به ویروس کرونا مبتلا شدند که از این تعداد ۳۸ نفر فوت شدند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز ۲۶ اسفندماه اعلام کرد: تاکنون ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۸۵۳ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده وچهار هزار و ۹۹۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از  یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha