۲۶ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۳۵
کد خبرنگار: 1410
کد خبر: 83717408
۱ نفر

برچسب‌ها

بیماران مبتلا به کرونا در ارومیه هم ۳ رقمی شد

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه همچنان روند صعودی در هصوص بیماران مبتلا به کرونا در ارومیه مشهود است، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته با افزوده‌شدن ۱۸ نفر دیگر به تعداد مبتلایان در این شهر، بیماران کرونا مثبت در مرکز استان به ۱۰۵ نفر رسید.

دکتر جواد آقازاده روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این آمار نشان‌دهنده سهم ۴۱ درصدی ارومیه از کل مبتلایان استان است که البته روند افزایشی در این خصوص را همچنان شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته چهار نفر در بوکان، ۲ نفر در هرکدام از شهرهای میاندوآّب، تکاب، مهاباد و نقده و یک نفر در هرکدام از شهرهای خوی، ماکو، سلماس و سردشت به بیماری کرونا مبتلا شدند.

وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته شاهد موارد مثبت در شهرستان‌های پیرانشهر، چالدران، شوط، چایپاره، اشنویه، شاهین‌دژ و پلدشت نبودیم که امیدواریم این روند تداوم یابد.

آقازاده گفت: با این افزایش، تعداد مبتلایان در بوکان به ۳۸ نفر، خوی ۲۴ نفر، میاندوآب ۱۵ نفر، شاهین دژ ۱۶ نفر و هرکدام از شهرستان‌های تکاب و مهاباد به ۱۲ نفر افزایش یافت.

وی افزود: در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تعداد مبتلایان تک رقمی بوده به طوری‌که کرونای ۹ نفر در نقده، هشت نفر در سلماس و ۶ نفر در سردشت مثبت اعلام شده‌است.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون چهار نفر در چایپاره، سه نفر در اشنویه، سه نفر در ماکو و یک نفر در پیرانشهر به کرونا مبتلا شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در حال حاضر سه شهرستان استان شامل چالدران، شوط و پلدشت عاری از کروناست ولی مردم این شهرستان‌ها نیز باید نظیر مناطق دیگر موارد پیشگیری را به صورت کامل رعایت کنند.

به گزارش ایرنا ۲۵۸ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و تاکنون ۱۴ نفر فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha