استاندار: آتش کرونا با چهارشنبه‌سوری در فارس شعله‌ور نشود

شیراز-ایرنا-استاندار فارس،گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا، هرگونه تجمع و ازدحام به بهانه چهارشنبه پایان سال می‌تواند به گسترش بیشتر این بیماری در استان منجر شود.

عنایت‌الله رحیمی، دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا،افزود: طبق روال سنت ایرانی، چهارشنبه آخر سال مورد توجه مردم قرار دارد اما از همه مردم و اهالی این استان درخواست دارم که در چهارشنبه‌سوری پیش رو، همه موارد ایمنی را با دقت رعایت کنند.

وی ادامه داد: در این ایام که با بیماری بسیار خطرناک کرونا مواجه هستیم، همه متخصصان امر بر عدم حضور مردم در اجتماعات برای پیشگیری از شیوع این ویروس تاکید دارند و به همین سبب ارتباطات شخصی در این شرایط باید کاهش یابد تا بتوان زنجیره انتقال این بیماری را از بین برد و این ویروس را مهار کرد.

استاندار فارس با بیان اینکه اگر آیین چهارشنبه‌سوری امسال دلیلی برای ایجاد تجمع در بحبوحه شیوع کرونا باشد، هرگز این امر مورد پسند نخواهد بود، گفت: شهروندان باید از ایجاد هر تجمعی در شرایط گسترش بیماری کرونا در چهارشنبه‌سوری پیش رو اجتناب کنند ضمن اینکه دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله نیروی انتظامی نیز در این مورد برنامه‌ریزی و پیش‌بینی‌های کافی را انجام داده‌اند.

رحیمی بیان کرد: تجارب سالیان گذشته در مورد انجام بعضی رفتارهای پُر خطر در چهارشنبه آخر سال تلخ و ناگوار است زیرا بازی با آتش و مواد محترقه، خسارت‌های جانی و مالی زیادی در پی داشته است.

وی اظهار داشت: بسیاری از نوجوانان و جوانان ما در پی انجام رفتارهای پر خطر در چهارشنبه سوری سال‌های پیشین، بینایی و حتی جان خود را از دست داده‌اند و بی‌شک انجام مراسم مختصر چندساعته و شادی های کاذب، ارزش این را نخواهد داشت که جان افراد به خطر بیافتد.

استاندار فارس از همه مردم و اهالی این استان درخواست کرد که با توجه به شیوع بیماری کرونا از انجام کارهای حادثه‌ساز و تجمع در چهارشنبه پایان سال خودداری کنند.

رحیمی با اشاره به آمادگی کامل دستگاه‌های متولی در این حوزه، گفت: کسانی که در چهارشنبه پایانی امسال از قانون تخطی کنند، برخورد قضایی مناسب با آنها صورت خواهد گرفت اما با توجه به اینکه فارس، استانی فرهنگی است انتظار داریم که اهالی این منطقه در ایام پایانی سال رعایت موارد بهداشتی و ایمنی را با دقت مد نظر قرار دهند.   

وی تاکید کرد: به دلیل گسترش بیماری کرونا از مردم درخواست دارم که از ایجاد هر نوع تراکم جمعیتی و ازدحام دوری کنند و هوشیار باشند که جدای از آسیب‌های جانی و مالی ناشی از انجام رفتارهای پُرخطر و آتش بازی، در برهه کنونی هرگونه تجمع و ازدحام می‌تواند به گسترش بیماری کرونا منجر شود.

براساس آخرین آمار اعلام شده تا عصر امروز (بیست و ششم اسفند۹۸) شمار مبتلایان به بیماری کرونا در استان فارس به ۲۹۵ نفر رسیده است. در ۲۴ساعت گذشته ۲ نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند که با احتساب آنها تا کنون ۱۱ نفر از مبتلایان به ویروس کرونا در این استان فوت کرده‌اند.   

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha