فیلیپین دستور تعطیلی شبکه حمل ونقل و شرکت‌ها را صادر کرد

تهران- ایرنا- دولت فیلیپین در تلاش برای مهار شیوع ویروس کرونا، دستور تعطیلی یا دورکاری شرکت‌ها و تعطیلی شبکه‌های حمل ونقل را صادر کرد.

به گزارش دوشنبه رویترز، «رودریگو دوترته» رییس جمهوری فیلیپین در سخنانی تلویزیونی اعلام کرد؛ تدابیری که تاکنون برای مقابله با کرونا اتخاذ شده، کافی نیست.
وی افزود: اکنون زمان کاهش اجتماعات و افزایش فعالیت کارکنان بخش پزشکی برای مهار سریع این ویروس فرا رسیده است.
دوترته از شهرداران خواست تا قاطعانه قرنطینه را اعمال کنند. وی همچنین گفت کسانی که قرنطینه را بشکنند توسط پلیس بازداشت و زندانی خواهند شد.
رییس جمهوری فیلیپین اظهار کرد: ما برای حفظ جان خودمان می‌جنگیم. ما سربازان این جنگ اضطراری در جنگ با یک دشمن نامرئی و بدخیم هستیم.
به نوشته رویترز، این قرنطینه نیمی از جمعیت کشور را شامل می‌شود و در صورتی که این تدابیر به طور کامل اجرا شود، جزو سختگیرانه‌ترین قرنطینه‌ها در آسیا خواهد بود.
فیلیپین ۱۰۷ میلیون نفر جمعیت دارد و شمار مبتلایان به کرونا به ۱۴۲ نفر و تعداد جان‌باختگان به ۱۲ نفر رسیده است.
هفته گذشته در مانیل، پایتخت فیلیپین تدابیر سختگیرانه‌ای اجرا و اجتماعات و مراکز خرید تعطیل و حضور غیرضروری در سطح شهر ممنوع شد.
دولت فیلیپین حدود ۵۲۵ میلیون دلار برای مقابله با کرونا و جبران خسارت‌های اقتصادی ناشی از این ویروس اختصاص داده است.

ویروس کرونا موسوم به « کووید-۱۹»  اواسط ماه دسامبر (۲۴ اذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

براساس جدیدترین آمارها تاکنون ۱۷۴ هزار و ۹۶۵ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده اند که از این تعداد ۷۷ هزار و ۸۶۷ بیمار بهبود یافته و ۶ هزار و ۶۸۷ نفر نیز جان خود را از دست داده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha