سلطانی‌فر: با ۸هزار مکان ورزشی از ستاد ملی کرونا پشتیبانی می‌کنیم

تهران - ایرنا- وزیر ورزش و جوانان تاکید کرد: درحال حاضر ۸ هزار مکان ورزشی خوب داریم که می‌توانیم به واسطه آنها ستاد ملی مقابله با کرونا را پشتیبانی کنیم.

«مسعود سلطانی‌فر» در جلسه ستاد عالی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا  که با حضور نمایندگان وزارت بهداشت، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی و معاونین ستادی این وزارتخانه برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار داشت: به محض ابلاغیه وزیر بهداشت و درمان، مسابقات لیگ ‌طی دو هفته بدون تماشاگر برگزار شد  و پس از آن برای جلوگیری از شیوع این ویروس رقابت‌های لیگ لغو شد.

وی افزود: بیش از ۲۷ یا ۲۸ هزار فضای ورزشی خصوصی در کشور فعال است که پس از زمان اعلام شده در خصوص تعطیلی یا بازگشایی مجدد آنها تصمیم خواهیم گرفت.

وزیر ورزش و جوانان خاطرنشان کرد: سازمان‌های مردم نهاد به طور خودجوش، هم اکنون تولید ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی کننده و... را در دستور کار قرار داده، ضمن اینکه در توزیع آنها نیز  نقش به سزایی دارند. ضمن اینکه سمن‌ها به طور خودجوش و جهادی در ضدعفونی کردن معابر و اماکن عمومی نقش به سزایی ایفا می‌کنند.

سلطانی‌فر تصریح کرد: از دوازدهم اسفند ماه هم به  تمامی استان‌ها اعلام کردیم، اماکن ورزشی و خوابگاهی خود را در اختیار ستادهای استانی قرار بدهند که در این خصوص  نخستین گام استان گلستان به عنوان متقاضی مطرح شد و یکی از بهترین استراحت‌گاه‌ها در اختیار استانداری قرار داده شد  تا ستاد استانی از این مکان استفاده کند.

وی با بیان اینکه تمامی اماکن ورزشی در کوتاه ترین زمان، در اختیار ستادهای استانی قرار  خواهند گرفت، گفت: درحال حاضر ۸ هزار مکان ورزشی خوب داریم که می توانیم به واسطه آنها ستاد ملی کرونا را پشتیبانی کنیم.

سلطانی فر با اشاره به نامه سعید نمکی وزیر بهداشت افزود: وزیر بهداشت ما را ملزم به همکاری با نیروهای مسلح کرد و ما هم به تمامی ادارات کل ورزش و جوانان سراسر کشور ابلاغ کردیم که در کوتاه ترین زمان و بالاترین سطح، تعامل لازم صورت بگیرد که البته این مهم درحال انجام است و خوشبختانه این همدلی و هماهنگی وجود دارد تا به یاری خدا بتوانیم ریشه این بیماری را بخشکانیم.

وزیر ورزش گفت: این حوزه از همان روزهای نخست با انجام تست‌های مختلف، بررسی اردوها، گندزدایی اماکن ورزشی و ...اقدامات موثری را محقق کرده است.

سلطانی‌فر درباره  آماده سازی ملی پوشان المپیکی اعلام کرد: اردوهای آماده سازی و حضور ورزشکاران مان برای کسب سهمیه المپیک براساس پروتکل ها انجام می شود تا سلامت ورزشکاران مان در بالاترین سطح حفظ شود.

سلطانی فر در پایان گفت:  براساس دستور حسن روحانی رییس جمهوری، مدیران ارشد وزارتخانه ها تعطیلات عید ندارند تا در صورت نیاز در جلسات حضور پیدا کنند.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha