سمن‌ها در کنار مردم و کادر پزشکی

اهواز - یرنا - مدیر انجمن دوستداران محیط‌زیست قلعه‌تل از توابع شهرستان باغملک گفت: این انجمن با ساخت شیلدهای صورت و نصب بشکه‌های مخصوص شست‌وشو در حال خدمت رسانی به مردم و کادر پزشکی برای مقابله با ویروس کرونا است.

سمیه علی‌دشت روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: کرونا یک امتحان برای همه ماست، امتحانی که در آن باید درس‌های اتحاد، یکدلی و همبستگی را پاس کنیم؛شکست کرونا فقط با عزم مسئولان ممکن نیست، همه ما باید وارد میدان شویم و سهم خود را در کنترل این بحران ادا کنیم.

وی از ساخت و اهدای ۶۰ شیلد صورت به کادر پزشکی بیمارستان‌های ایذه و باغملک خبر داد و ادامه داد: به این بیمارستان‌ها اعلام کرده‌ایم که در صورت نیاز بیشتر به این وسیله ایمنی، در اسرع وقت آنها را تهیه و در اختیار قرار خواهیم داد.

مدیر انجمن دوستداران محیط زیست قلعه تل با تشکر از خیرانی که با این مجموعه همکاری کرده‌اند افزود: ۴۰ بشکه مخصوص شست‌وشو به همراه مایع دستشویی در سطح شهر قلعه‌تل و جنب مغازه‌های خدماتی مانند سوپر مارکت و نانوایی قرار داده‌ایم که مردم از آنها استفاده کنند.

این فعال محیط زیست از لزوم بسیج همه مردم برای مقابله با کرونا سخن گفت و بیان کرد: از آغاز شیوع ویروس در کشورمان، این انجمن با تغییر ماهیت فعالیت‌ خود از نهال کاری و اقدامات محیط‌زیستی،به سمت آموزش عمومی بهداشتی و تهیه اقلام مورد نیاز پیشگیرانه، تمام ظرفیت مردمی خود را به کار گرفت و تا شکست این ویروس منحوس، اقدامات طبیعت دوستان مجاهدانه ادامه خواهد داشت.

علی‌دشت، با دعوت از مردم برای ماندن در خانه برای مقابله با ویروس کرونا گفت: پویش در خانه بمانیم می‌تواند نقش بسزایی در کنترل و پیشگیری از شیوع کرونا ایفا کند، به طور قطع مردم با پیوستن به این پویش می‌توانند سلامت خود و خانواده‌هایشان را تضمین کنند.

وی با درخواست از سمن‌ها و فعالان عرصه‌های مختلف برای مشارکت در مبارزه با کرونا افزود: الان مهمترین مساله در کشور حفظ سلامت مردم است، از سمن‌ها می‌خواهیم که وارد این عرصه شوند و با انجام کارهای در ظاهر کوچک اما بزرگ به ایفای نقش خود در این عرصه بپردازند.

تاکنون ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۸۵۳ نفر بر اثر ابتلا به این ویروس فوت کرده و چهار هزار و ۹۹۶ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ویروس کرونا کووید – ۱۹ نام دارد، و نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد. این ویروس تاکنون به صدها کشور جهان سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha