۲۶ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۲۹
کد خبرنگار: 936
کد خبر: 83717109
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارشی از چهارشنبه وارد اصفهان می‌شود

اصفهان- ایرنا- کارشناس مسوول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان با اشاره به پایداری نسبی هوای استان تا فردا گفت: سامانه ناپایدار بارشی از روز چهارشنبه وارد استان می‌شود که بارش باران، گاهی احتمال رگبار و رعد و برق را به همراه دارد.

حجت‌الله علی عسگریان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: با نفوذ سامانه ناپایدار از مناطق غربی از روز چهارشنبه، بارش از مناطق غربی آغاز خواهد شد به‌تدریج در سایر نقاط استان نیز بارش باران، گاهی احتمال رگبار و رعد و برق را بدنبال خواهد داشت.

وی بیان کرد: نقشه‌های هواشناسی بیانگر جو به نسبت پایدار تا روز سه شنبه(فردا)  بر روی استان است و در بیشتر مناطق، آسمانی کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد پیش بینی می‌شود.

کارشناس مسوول پیش بینی اداره کل هواشناسی اصفهان ادامه داد: با نفوذ سامانه ناپایدار از روز چهارشنبه بارش باران از مناطق غربی آغاز خواهد شد و برای روز چهارشنبه تا اوایل روز پنجشنبه به تدریج در سایر نقاط استان نیز بارش باران، گاهی احتمال رگبار و رعد و برق پیش بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه دمای هوای بیشتر نقاط استان در ۲۴ ساعت آینده ۲ تا 3 درجه افزایش خواهد داشت افزود: دمای هوای اصفهان در گرمترین ساعت روز گذشته به ۱۹ درجه و امروز صبح(دوشنبه) هم در خنک‌ترین ساعت به پنج درجه سانتی‌گراد بالای صفر رسید.

علی عسگریان، گرمترین نقطه این استان را چوپانان با ۲۶ درجه  و سردترین را چادگان با ۲ درجه سانتی‌گراد زیر صفر اعلام کرد.

وی برای کلانشهر اصفهان در روز سه شنبه(فردا)، هوای کمی ابری، گاهی افزایش ابر و وزش باد و برای روز چهارشنبه،  گاهی افزایش ابر و وزش باد به نسبت شدید، بارش باران و احتمال رگبار و رعد و برق پیش بینی کرد.

اداره کل هواشناسی استان اصفهان نیز روز دوشنبه با صدور اطلاعیه‌ای نسبت  به آغاز فعالیت سامانه بارشی، رگبار باران گاهی همراه با وزش باد شدید موقتی، در برخی مناطق همراه با رعد و برق، در ارتفاعات سردسیر بارش برف از روز چهارشنبه تا اوایل روز پنجشنبه در این استان هشدار داد.

در اطلاعیه هواشناسی اصفهان آمده است:  با توجه به فعالیت سامانه بارش‌زا بر روی استان از روز چهارشنبه تا اوایل روز پنجشنبه،  لغزندگی جاده ها در اکثر مناطق استان به ویژه غرب و جنوب غرب پیش بینی می‌شود.

هواشناسی اصفهان در این اطلاعیه از رانندگان وسایط نقلیه خواست تا با توجه به پیش‌بینی وزش باد شدید موقتی در برخی مناطق همراه با رعد و برق، در ارتفاعات سردسیر بارش برف هنگام تردد شهری و جاده‌ای در محورهای استان و خودداری از ایستادن در زیر درختان و سازه های موقت خودداری کنند و  با توجه به پیش‌بینی بارش برف در مسیرهای کوهستانی و سردسیر،  تجهیزات زمستانی بویژه زنجیر چرخ به همراه داشته باشند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha