۱۰ خانه مسافر در همدان پلمب شد

همدان- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان گفت: هفته گذشته به یکصد خانه‌مسافر به دلیل بی‌توجهی به بخشنامه‌های کاهش شیوع کرونا، اخطاریه کتبی صادر و  ۱۰ باب از این خانه مسافرها نیز پلمب شدند. 

علی مالمیر روز دوشنبه در گفت‌ و گو با خبرنگاران افزود: با توجه به مصوبات کمیته مقابله با کرونا و تاکیدات استاندار همدان مبنی بر ممانعت از فعالیت منازل استیجاری و خانه مسافرها دو گروه شامل کارشناسان کمیته رسیدگی به شکایات این اداره کل و اداره اماکن فرماندهی انتظامی استان همدان مبنی بر پذیرش نکردن مسافر در خانه مسافرهای استان همدان تشکیل شد.

وی اظهار داشت: به دلیل جلوگیری از انتشار ویروس کرونا پذیرش مسافر توسط خانه مسافرها ممنوع بوده و در صورت وصول گزارش و یا مشاهده این موضوع توسط گشت‌های مشترک اداره اماکن، این اداره کل علاوه بر پلمب واحد، برای متصدی مربوطه پرونده قضایی تشکیل می دهد.

مالمیر افزود: به منظور اطلاع رسانی نیز چندین بنر در مبادی ورودی شهر و مکان های تردد مسافران و خانه مسافرها نصب شده است و برای تمامی خانه مسافرهای مجاز از طریق پیامک پیام های مرتبط ارسال و با همکاری صدا و سیما نیز در برنامه های مختلف شماره تلفن اطلاع رسانی از تخلفات به مردم ابلاغ شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان ظهر امروز در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: طبق آخرین آمارها، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان به ۱۳۱ تن رسیده است.

رشید حیدری مقدم بیان کرد: ۳۵ نفر در شهرستان همدان، ۲۱ نفر در اسدآباد، ۲۰ نفر در نهاوند، ۱۷ نفر در ملایر، ۱۱ نفر در رزن، ۹ نفر در کبودراهنگ، ۹ نفر در بهار، ۶ نفر در فامنین و سه نفر در تویسرکان به ویروس کرونا مبتلا شدند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان همدان اظهار داشت: از تعداد ۱۳۱ فرد مبتلا به ویروس کرونا در استان همدان هم اینک ۴۶ تن در بیمارستان تحت مداوا و درمان هستند و بقیه ترخیص شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha