پایش غربالگری کرونا برای ۴۷ هزار خانوار جهرمی انجام شد

شیراز-ایرنا-رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: هم اینک ۸۸ هزار خانوار در این شهر تحت پوشش پزشک خانواده قرار دارند که تا کنون پایش غربالگری کرونا برای ۴۷ هزار خانوار انجام شده است.

محمد رحمانیان، دوشنبه در نشست ستاد درون دانشگاهی مقابله با کرونا افزود: این پایش غربالگری به صورت تماس تلفنی از سوی پزشکان خانواده شهرستان جهرم انجام شده و پیش‌بینی می‌شود این طرح غربالگری ظرف ۲ روز آینده به اتمام رسد. 

رحمانیان گفت: تا کنون ۵۷ درصد از شهروندان جهرمی و ۹۸ درصد روستاییان این شهرستان از این طرح برخوردار شده‌اند و تمام اطلاعاتی که در این زمینه از افرادی که تحت پوشش پزشک خانواده قرار دارند کسب می شود، توسط مراقبین سلامت در سامانه یکپارچه بهداشت (سیب) به ثبت می‌رسد. 

وی، آماری از تعداد افراد شهری و روستایی که تا کنون پایش غربالگری در مورد آنها انجام شده، اعلام نکرد.

او بیان کرد: ۱۰ نفر از نیروهای هلال احمر جهرم نیز در کنار مراقبین سلامت پزشکان خانواده در حال پایش افراد در این شهرستان هستند.

به گفته رحمانیان، افراد نیز با مراجعه به سامانه خودارزیابی الکترونیکی کرونا به نشانی salamat.gov.ir می‌توانند خود را پایش و درباره وضع سلامتی خود آگاه شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی جهرم گفت: تا کنون ۱۰ هزار تماس تلفنی از سوی مردم برای خودارزیابی کرونا ویروس به معاونت بهداشتی این دانشگاه گرفته شده است و مشاوره‌های بهداشتی و درمانی از سوی کارشناسان ما در اختیار این شهروندان قرار گرفته است.

رحمانیان، همچنین با اشاره به ثبت بیماری‌های مشکوک به کرونا در مراکز درمانی این شهرستان گفت: تا کنون ۳۰ درصد آن به ثبت رسیده و این مهم همچنان در حال انجام است.

وی در مورد نمونه‌گیری افراد مشکوک به کرونا در جهرم اظهار داشت: تا کنون ۸۷ نمونه گرفته و به آزمایشگاه ارسال شده است و نتیجه ۷۹ نمونه را دریافت کرده‌ایم و افزون بر این ظرف روزهای اخیر ۱۰ نمونه دیگر به آزمایشگاه ارجاع داده شده که منتظر نتایج آنها هستیم.

او اضافه کرد: کارشناسان معاونت بهداشتی این دانشگاه، روزانه با خانواده‌ها و نزدیکان این افراد در تماس هستند و آموزش‌های لازم در زمینه خود مراقبتی، گندزدایی و ضدعفونی کردن محیط به آنان داده می‌شود.

وی با اشاره به قرنطینه شدن بیماران کرونایی با حال نسبتا خوب در خانه، گفت: بر اساس پروتکل وزارت بهداشت، بیماران مبتلا به کرونا که حال نسبتاً خوب دارند نیاز به بستری در بیمارستان ندارند و می‌توانند با درمان‌های سرپایی و مراقبت‌های از راه دور از سوی پزشکان متخصص عفونی و داخلی، با رعایت مراقبت‌های بهداشتی در خانه، دوران درمان خود را سپری کنند.

دانشگاه علوم پزشکی جهرم بیستم اسفند 98 اعلام کرد، این شهرستان به لحاظ گسترش ویروس کرونا در مرجله نارنجی قرار دارد همچنین بنا به گزارش امروز (بیست و ششم اسفند ۹۸) این مرکز درمانی تاکنون نتیجه آزمایش ۲۰ نفر مثبت اعلام شده است که از این تعداد ۱۱ نفر مرد و هشت نفر زن هستند. یک نفر از شهروندان جهرمی مبتلا به کرونا فوت شده و سه نفر دیگر از بیمارستان مرخص شده‌اند.

شهرستان جهرم در فاصله ۱۹۳ کیلومتری جنوب شرقی شیراز قرار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha