ویتنام استفاده از ماسک تنفسی را اجباری کرد

تهران-ایرنا-وزارت بهداشت ویتنام در بیانیه‌ای اعلام کرد که همه افراد از جمله اتباع خارجی‌ از این پس باید در اماکن عمومی از ماسک تنفسی استفاده کنند و گرنه مجازات می شوند.

به گزارش روزنامه «نشنال پست»، در یک هفته گذشته ۳۷ مورد جدید ابتلا به کرونا در ویتنام به ثبت رسیده است که مجموع آمار مبتلایان را در این کشور به ۵۳ مورد رساند. مقامات ویتنامی در پیگیری رد پای ورود این ویروس به ویتنام و روند افزایش ناگهانی موارد ابتلای به آن به یک پرواز از انگلستان رسیدند.

این کشور آسیایی از همین رو از روز ۱۵ مارس (اسفند) ورود شهروندان مقیم منطقه شینگن اروپا و انگلستان به این کشور را ممنوع و صدور روادید گردشگری را برای آنان متوقف کرد.

سپس در یک اقدام پیشگیرانه دیگر، وزارت بهداشت ویتنام با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که همه افراد از جمله اتباع خارجی‌ باید به هنگام حضور در اماکن عمومی از ماسک‌های تنفسی استفاده کنند وگرنه تحت پیگرد قرار می گیرند.

در بحبوحه نگرانی‌ها از شیوع کرونا، مدارس ویتنام همچنان تعطیل است و سینماها، کلوب‌ها، سالن‌های ماساژ و مراکز بازی آنلاین در این کشور تا پایان ماه مارس کرکره‌ها را پایین کشیده‌اند.

وزارت بهداشت ویتنام روز یکشنبه همچنین در بیانیه جداگانه‌ای اعلام کرد که تمام مسافرینی که از چین، کره جنوبی، انگلستان و کشورهای عضو شینگن به ویتنام می‌آیند، تحت قرنطینه اجباری قرار می‌گیرند و تست کرونا از آنها گرفته می‌شود.

در این بیانیه آمده است: «قرنطینه اجباری درمورد هر مسافری که از ۱۴ مارس (۲۴ اسفند) وارد ویتنام شود، اجرایی خواهد شد. افرادی که تست کرونایشان مثبت باشد، تحت درمان فوری قرار می‌گیرند و سایرین تیز برای ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند.»     

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha