بالغ بر ۴ میلیون اقلام بهداشتی در اصفهان کشف شد

اصفهان - ایرنا - فرمانده انتظامی اصفهان از کشف چهار میلیون قلم انواع لوازم بهداشتی پیشگیری از بیماری کرونا در این استان خبر داد.

سردار مهدی معصوم بیگی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت:  پیرو بخشنامه پلیس کشور مبنی بر برخورد جذب با محتکران این اقلام و نشردهندگان اخبار کذب از ابتدای طرح تا امروز بالغ بر چهار میلیون اقلام با همکاری صمت، تعزیرات و دانشگاه علوم پزشکی اصفهان کشف شده است.
وی ادامه داد: در این رابطه بیش از ۷۰ محتکر دستگیر و ۱۶ محل احتکار پلمب و ۱۸۰ محل دیگر نیز در راستای مصوبات ستاد استاتی مدیریت بیماری کرونا که پروتکل های بهداشتی را رعایت نکرده بودند پلمب شد.
فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به انهدام ۱۳۰ باند  سرقت منزل، داخل خودرو و سارقین اماکن در سال جاری،  افزود: این میزان نسبت به مدت مشابه گذشته ۹ درصد افزایش داشت و میزان کشفیات این حوزه به ارزش ۶ هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال بوده است.
وی با اشاره به موفقیت های پلیس در حوزه مبارزه با قاچاق کالا گفت: امسال در این بخش بالغ بر ۳ هزار پرونده مقابله با قاچاق کالا شکل گرفت. و همچنین پرونده های بیش از ۵ میلیارد ریال  ۲۲ درصد افزایش داشت. ۲ هزار و ۵۰۰ نفر قاچاقچی کالا دستگیر شدند و کل ارزش ریالی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۹ درصد افزایش داشت و ۵۸ درصد افزایش انهدام  باندهای قاچاق کالا را شاهد بودیم.
معصوم بیگی با ببان اینکه عمده زمینه های کلاهبرداری در فضای مجازی اطلاع نداشتن مردم از  شگردهای کلاهبرداری مثل فیشینگ است، بیان کرد: امسال در این حوزه  ۸۲درصد پرونده های تشکیل شده افزایش داشت و قدرت کشف ما در این فضا ۱۰۰ درصد افزایش داشته است‌.
وی تاکید کرد: فعالیت هایی از قبیل فروش اسلحه و مهمات غیر مجاز، بداخلاقی ها و تبلیغات این حوزه، نظارت بر کسی و کارهای اینترنتی، قماربازی، فروش کالاهای ممنوعه و اقدامات اراذل اوباش در فضا مجازی به صورت ویژه توسط پلیس فتای استان در حال رصد است و اخیرا در یک اقدام بالغ بر ۵۰ نفر اراذل و اوباش دستگیر شدند و در همین راستا پلیس فتای اصفهان جایگاه موفقترین پلیس فتا در سطح کشور را کسب کرد.
فرمانده انتظامی استان به اقدامات این فرماندهی در حوزه   راهنمایی و رانندگی اشاره کرد و گفت: بر اساس اقدامات صورت گرفته طی ۱۱ ماه گذشته با ۳۳۴ جان باخته، شاهد پنج درصد کاهش جان باخته تصادفات درون شهری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بوده ایم که از این تعداد ۱۴۷ فوتی های راکبان موتور سیکلت و ۱۱۲ نفر عابر پیاده بوده اند.
وی اضافه کرد: استان اصفهان در ۱۱ ماه گذشته ۱۲ هزار و ۵۹۰  مجروح ناشی از تصادفات درون شهری دارد که نشان می دهد باید فرهنگ راهنمایی و رانندگی ارتقا یابد.
سردار معصوم بیگی گفت: در حوزه برون شهری در ۱۱ ماه سال جاری  ۹درصد کاهش جانباخته نسبت به مدت مشابه سال گذشته وجود دارد و بیشترین تعداد جانباختگان مربوط به محور بزرگراه اصفهان - کاشان است.
وی خاطرنشان کرد: فرماندهی انتظامی استان در حوزه فرهنگساری رانندگی تفاهم نامه ای با آموزش و پرورش منعقد کرد که بر اساس آن ۳۰ درصد دانش آموزان در قالب ۲ طرح "کلاهی برای زندگی" و "همیاران پلیس" آموزش لازم را در این خصوص خواهند دید.
فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود: امسال بیش از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار بار زنگ ۱۱۰ پلیس به صدا درآمده است که بخشی امداد خواهی و بخشی مشاوره و راهنمایی بوده است .
وی گفت: امسال ۲۵ هزار نفر قاچاقچی مواد مخدر، خرده فروش و معتاد متجاهر دستگیر و به مرجع قضایی ارجاع شدند.
وی ادامه داد:  رضایتمندی از پلیس بر اساس سامانه ۱۹۷ امسال ۲۰ درصد افزایش داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha