مدارس پس از بازگشایی ۴ تا ۶ هفته ادامه فعالیت می‌دهند

تهران-ایرنا- وزیر آموزش‌ و پرورش اعلام کرد: براساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا اختیاراتی به شورای آموزش‌وپرورش استان‌ها واگذار می‌شود تا بین ۴ تا ۶ هفته پس از بازگشایی مدارس سال تحصیلی را ادامه دهند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، محسن حاجی میرزایی روز دوشنبه با حضور در هنرستان دخترانه آل یاسین واقع در منطقه ۱۲ شهر تهران از کارگاه تولید ماسک‌های تنفسی این هنرستان بازدید کرد.

وی در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران به تعطیلی مدارس به دلیل شیوع ویروس کرونا و جبران این تعطیلات در سال تحصیلی جاری اشاره کرد و اظهارداشت: در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رییس‌جمهوری تشکیل‌شد همین مبحث مطرح‌شد و برای ما مهم این است که تعطیلات سال تحصیلی آینده را تحت تأثیر قرار ندهد.

وزیر آموزش‌و پرورش درمورد بازگشایی مدارس گفت: ستاد ملی مقابله با کرونا هر زمان که مشخص کند مدارس باز می شود و ما متناسب با زمان ازدست‌رفته اقدام خواهیم کرد، البته مدارس برای جبران زمان ازدست‌رفته از طریق فضای مجازی، آموزش‌های تلویزیونی و ... به جبران این زمان اقدام می‌کنند لذا با احتساب آموزش‌های مجازی که داده می‌شود زمان از دست‌ رفته را به دست خواهیم آورد.

برگزاری کنکور ۲۰ روز پس از پایان امتحانات نهایی

وزیر آموزش و پرورش افزود: وزارت آموزش‌و پرورش با مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا می‌تواند تقویم زمانی مدارس را جابجا کند و اختیاراتی را به شورای آموزش‌وپرورش استان‌ها می‌دهیم تا بین ۴ تا ۶ هفته پس از بازگشایی مدارس سال تحصیلی را ادامه دهند. همچنین کنکور۲۰ روز پس از پایان امتحانات نهایی انجام خواهد شد.

حاجی میرزایی در مورد مدارس غیردولتی و سرویس‌های مدارس و سوالاتی که در مورد پرداخت شهریه آن‌ها در رسانه ها مطرح می‌شود، گفت: شورای نظارت بر مدارس غیردولتی در هر استان موظف است در مورد خدماتی که مدرسه ارائه کرده است با میزان شهریه پرداختی را بررسی‌هایی را انجام دهد. همچنین کارگروهی دیگری در مورد سرویس‌های مدارس در استان‌ها پیش‌بینی و به استان‌ها تفویض اختیار شده است تا در این‌باره نیز تصمیم‌گیری کنند.

درخواست برای اینترنت رایگان برای معلمان و دانش آموزان

وی در مورد اختصاص اینترنت رایگان به دانش آموزان هم تاکید کرد: در روزهای اخیر بخشی از حجم اینترنت رایگان از طریق وزارت ارتباطات برای تلفن‌های ثابت انجام شد و با توجه به اینکه معلمان در شبکه‌های اجتماعی در تلاش برای آموزش مجازی دانش آموزان هستند، درخواست اینترنت رایگان بیشتری برای همکاران فرهنگی و دانش آموزان کرده‌ایم که در مورد این موضوع توافق کلی شده است و در اسرع وقت اطلاع‌رسانی‌های لازم را خواهیم کرد.

وزیر آموزش و پرورش درمورد اختصاص بیشتر زمان دانش آموزان به برنامه های شبکه‌های تلویزیونی و شبکه‌های اجتماعی گفت: ارائه آموزش‌ها از طریق تلویزیون و شبکه مجازی، علاوه بر اینکه به جلوگیری از تعطیل شدن آموزش کمک می‌کند، به معلمان و دانش آموزان در مورد غنی‌سازی ساعات ماندن در منزل و در مدت تعطیلات طولانی کمک خواهد کرد.

حاجی میرزایی همچنین درمورد تولید ماسک در ۱۳۰ هنرستان اظهارداشت: از مأموریت‌های وزارت آموزش‌وپرورش این است که در شرایط سخت و نیازهای فوری در کنار جامعه باشد، بنابراین در شرایط فعلی ما به کمک جامعه آمده‌ایم و ۱۳۰ هنرستان روزانه بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ هزار ماسک تولید می‌کنند و در اختیار سازمان‌های قانونی مرتبط قرار می‌دهند و تا هرزمانی که کشور به شرایط عدم نیاز ماسک برسد ما این کار را ادامه می‌دهیم.

اعتبار رتبه‌بندی از محل فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری بود

وی همچنین درمورد حقوق فرهنگیان به اجرای فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری اشاره و خاطرنشان کرد: در فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری ۱۰ فوق‌العاده حقوق پیش‌بینی‌ شده است و دولت هم به‌تازگی مصوبه‌ای داشته است که دستگاه‌هایی که این فوق‌العاده‌ها را افزایش نداده‌اند این کار را انجام دهند. معلمان چون در سال ۹۴ و ۹۸ که قانون رتبه‌بندی برایشان اعلام شد از همین ظرفیت فصل دهم استفاده کردند.

وزیر آموزش و پرورش در مورد سرنوشت رتبه‌بندی معلمان اظهارداشت: ستادی از قبل برای بحث رتبه‌بندی بین وزارت آموزش‌وپرورش، سازمان برنامه‌وبودجه و سازمان امور استخدامی تشکیل‌شده بود و اکنون این موضوع بررسی می‌شود که با لحاظ فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری، چه اتفاقی برای رتبه‌بندی باید بیافتد.

حاجی میرزایی تأکید کرد: وزارت آموزش و پرورش با تمام وجود تلاش می‌کنیم تا عدالت در پرداخت‌ها وجود داشته باشد و این موضوع نیز مورد تأکید رئیس‌جمهور نیز است.

۱۸۰۰ میلیارد تومان مطالبات حق‌التدریس شاغلان

وی در مورد پرداخت حق‌التدریس شاغلان که مقدار آن ۱۸۰۰ میلیارد تومان است، گفت: سازمان برنامه‌وبودجه تعهد کرده پس از پرداخت حقوق پرداخت حق‌التدریس شاغلین را در دستور کار قرار دهد و همچنین قول داده‌اند که تخصیص آموزش‌وپرورش را ۱۱۰ درصد لحاظ کنند که در این صورت مطالبات محدودی به سال بعد منتقل می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha