مانچینی: یورو به تعویق هم بیافتد، ایتالیا قهرمان می‌شود

تهران- ایرن- «روبرتو مانچینی» معتقد است حتی اگر یورو ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا یک سال به تعویق بیافتد باز هم ایتالیا می‌تواند فاتح این تورنمنت باشد.

اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) فردا (سه‌شنبه) در واکنش به شیوع کرونا جلسه اضطراری تشکیل می‌دهد و یکی از موضوعات مورد بحث احتمال تعویق یورو ۲۰۲۰ است.

رقابت‌های این دوره یورو قرار است از ۱۲ ژوئن تا ۱۲ جولای در ۱۲ شهر اروپا برگزار شود و ایتالیا در این دوره کار خود را در گروه اول با دیدار برابر ترکیه در ورزشگاه المپیک رم آغاز خواهد کرد.

مانچینی در این‌باره گفت: نمی‌دانم پایان ماجرا چیست، اما بی‌شک چیزهای بسیار مهم‌تری از یورو ۲۰۲۰ وجود دارد. اگر آنها این تورنمنت را به تعویق بیاندازند، باز هم می‌توانیم قهرمان شویم. مهم‌ترین موضوع سلامت همه و بازگشت دوباره ما به ورزشگاه‌ها و لذت بردن از فوتبال است. دیدن جان باختن مردم در این چند روز، بسیار ما را آزار داده است.

وی افزود: فهرست تقریبا مشخصی را برای دعوت کردن به تیم ملی آماده داشتم و تنها چند تغییر کوچک ممکن بود در لحظات پایانی در آن رخ دهد؛ با این حال اگر تورنمنت یک سال به تعویق بیافتد، احتمالا تغییرات کمی بیشتر می‌شود. باید تا سه‌شنبه صبر کنیم و ببینیم که آیا یوفا یورو ۲۰۲۰ را به تعویق می‌اندازد یا خیر. مشکلی را که طی ۱۵ روز گذشته در ایتالیا دیدیم، حالا در کشورهای دیگر شاهد هستیم.

در بین کشورهای اروپایی، ایتالیا بیشترین خسارت را از شیوع کرونا متحمل شده است؛ ویروسی که تاکنون بیش از ۱۵۲ هزار نفر را در سرتاسر جهان آلوده کرده است.

ایتالیا پس از کسب ۱۰ پیروزی از ۱۰ دیدار در مرحله انتخابی، در جمع محتمل‌ترین گزینه‌های قهرمانی قرار گرفت و بلژیک بعد از ایتالیا تنها تیمی است که رکورد ۱۰۰ درصد برد را از خود برجای گذاشت.

آتزوری آخرین دیدار خود را در این مرحله در نوامبر ۲۰۱۹ و با پیروی ۹ بر یک مقابل ارمنستان در پالرمو انجام داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =