اردوی تیم ملی والیبال از نیمه اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود

تهران- ایرنا- سرپرست تیم ملی والیبال ایران گفت: اردوی تیم ملی از نیمه اردیبهشت‌ماه سال آینده با دعوت از ۳۰ بازیکن در ۲ گروه آغاز می‌شود.

امیر خوش‌خبر درباره زمان شروع تمرینات تیم ملی والیبال ایران با توجه به شرایط جدید کشور و گسترش بیماری کرونا گفت: بر اساس برنامه‌ریزی قبلی، قرار بود ۱۶ فروردین‌ماه اردوی تیم ملی آغاز شود و ۳۰ بازیکن که از دل لیگ انتخاب شده بودند، به اردوی نخست دعوت شوند. همچنین قرار بود لژیونرها پس از پایان مسابقات خود، استراحت کوتاهی داشته باشند و سپس به اردو ملحق شوند.

وی تصریح کرد: اما بعد از این که بحران ویروس کرونا در جهان پیش آمد و مشکلاتی در برگزاری مسابقات و لیگ‌ها به وجود آورد، فدراسیون جهانی نیز برنامه‌های تدوین شده قبلی خود را لغو کرد و مجبور به برنامه‌ریزی جدید شد. از جمله این تغییرات، زمان برگزاری لیگ ملت‌های والیبال است که به بعد از بازی‌های المپیک موکول شد. هنوز هم احتمال تغییر زمان برگزاری بازی‌های المپیک وجود دارد اما چون هنوز تصمیم جدیدی در این مورد گرفته نشده، اولویت و هدف‌گذاری فدراسیون والیبال، بازی‌های المپیک است و بر این اساس سرمربی تیم ملی برنامه جدید خود را ارائه کرده است.

سرپرست تیم ملی گفت: قرار است اردوی تیم ملی نیمه اردیبهشت تشکیل شود و ۳۰ بازیکن در ۲ گروه به این اردو دعوت شوند. ایگور کولاکوویچ سرمربی تیم ملی به برگزاری اردوی خارج از تهران نیز تاکید دارد. جام واگنر را در برنامه داریم که هنوز از طرف مسوولین فدراسیون والیبال لهستان تغییری در این مسابقات داده نشده و با توجه به این که قبل از المپیک برگزار می‌شود، تورنمنت بسیار خوبی برای تیم ملی خواهد بود و فرصت مناسبی است که با لهستان، آرژانتین و تونس که تیم‌های المپیکی هستند، بازی داشته باشیم.

وی ادامه داد: در حال حاضر، کل جهان شرایط خاصی دارد و نمی‌دانیم که در این وضعیت می‌توانیم بازی تدارکاتی داشته باشیم یا نه، اما کولاکوویچ درخواست ۲ بازی تدارکاتی دارد که تلاش می‌کنیم تا این بازی‌های تدارکاتی را نیز برای تیم ملی مهیا کنیم.

وی درباره برگزاری اردو تیم ملی در خارج از شهر تهران، توضیح داد: این موضوع، در زمان برگزاری اردو مشخص می‌شود و اگر وضعیت تهران مناسب نباشد، اردو را در مکانی برگزار خواهیم کرد که درگیر مشکلات نباشیم.

خوش‌خبر درباره رصد آخرین وضعیت لژیونرهای والیبال ایران گفت: لژیونرهای ما نیز همانند بازیکنان داخلی، درگیر مسائل و مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا هستند و پس از مشخص شدن برنامه باشگاه‌های خود، به کشور بازمی‌گردند تا پس از استراحت، در زمانی که سرمربی تیم ملی تعیین خواهد کرد، به اردو ملحق شوند.

کولاکوویچ تاکنون نیز این بازیکنان زیر نظر داشته و با آن‌ها در ارتباط بوده است و از عملکردشان در باشگاه‌ها نیز به خوبی آگاه است. سعید معروف کاپیتان تیم ملی هم بعد از تعطیلی لیگ چین، برای انجام کارهای شخصی خود به آمریکا رفت اما تمرینات خود را در آنجا پیگیری می‌کند، زیرا احتمال فراخوان از سوی باشگاه چینی برای این بازیکن وجود داشت.

خوش‌خبر تاکید کرد: فکر می‌کنم که لژیونرهای ما در ابتدای تشکیل اردو، شرایط بهتری نسبت به بازیکنان داخلی داشته باشند، چون لیگ برتر ایران با توجه به شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا و تصمیم درستی که برای حفظ سلامت بازیکنان گرفته شد، زودتر از سایر لیگ‌ها پایان یافت و با توجه به شرایط جامعه و تعطیل بودن تمامی سالن‌های ورزشی و مراکز بدنسازی، احتمال دارد بازیکنان داخلی در این مدت از شرایط ایده‌آل دور شوند.

وی درباره وضعیت امیر غفور گفت: خوشبختانه باشگاه لوبه همکاری بسیار خوبی با این بازیکن داشت و اقدامات لازم برای رفع مصدومیت و به دست آوردن سلامتی او را انجام داد. غفور در حال حاضر وضعیت خوبی دارد و بعد از بازگشت از ایتالیا، آخرین وضعیت آمادگی‌ او برای حضور در اردو بررسی خواهد شد و پس از تایید دکتر سیامک افروزی فیزیوتراپیست تیم ملی، به جمع ملی‌پوشان می‌پیوندد.

خوش‌خبر درباره قرارداد سرمربی تیم ملی که تا پایان بازی‌های المپیک است و نحوه حضور این مربی در لیگ ملت‌ها که قرار است بعد از المپیک برگزار شود، گفت: اینکه بعد از المپیک چه کسی تیم ملی را هدایت کند تصمیمی است که فدراسیون باید در هیات رییسه بگیرد و در حال حاضر به آن فکر نمی‌کنیم. اگر فدراسیون تصمیم بگیرد که تا پایان مسابقات سال ۲۰۲۰ با کولاکوویچ همکاری داشته باشد، می‌توان با یک متمم در قرارداد این مشکل را حل کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha