کرونا گزینشی المپیک ۲۰۲۰ را در کلمبیا لغو کرد

تهران- ایرنا- مربی تیم ملی وزنه‌برداری اعلام کرد: مسابقات گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو که قرار بود در کلمبیا برگزار شود به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد.

«علی جباری» عضو کادر فنی تیم وزنه‌برداری مردان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: قرار بود «علی هاشمی» و «کیانوش رستمی» به مسابقات گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در کلمبیا اعزام شوند اما چون مشکل پرواز وجود داشت تا حالا نتوانستیم برای این ۲ وزنه بردار بلیت سفر تهیه کنیم و حالا خبری که مسوولان این کشور منتشر کردند این است که مسابقات به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شده است. با این حساب این گزینشی نیز برای وزنه‌برداران ایران از دست رفت.

وی در توضیح امتیازات نمایندگان ایران عنوان کرد: علی داودی ۶ گزینشی خود را کامل کرده است و مشکلی ندارد. علی هاشمی باید به یک گزینشی دیگر برود که قهرمانی آسیا برای او مناسب است. این ۲ ورزشکار مشکلی زیادی در زمینه گزینشی ندارند اما «سهراب مرادی» و «کیانوش رستمی» کار سخت‌تری دارند. آنان باید در رقابت‌های قهرمانی آسیا که سطح طلایی است بالاترین میزان وزنه را بزنند تا به امتیاز کامل برسند. امتیاز مسابقات قهرمانی آسیا برای این ۲ قهرمان المپیک حیاتی به شمار می‌رود.

وی با بیان اینکه زمان این مسابقات مشخص نیست، افزود: قرار بود مسابقات قهرمانی آسیا اواخر فروردین‌ماه در ازبکستان برگزار شود اما به خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد. فدراسیون بین‌المللی وزنه‌برداری در چند روز آینده با تشکیل تکلیف گزینشی‌ها را مشخص خواهد کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha