۲۶ اسفند ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۱
کد خبرنگار: 1450
کد خبر: 83716890
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

دیواره ساحلی پلدختر فروردین ماه سال آینده تکمیل می شود

خرم آباد- ایرنا - پیمانکار طرح دیواره های ساحلی در پلدختر گفت: در صورت عدم بارندگی دیواره ساحلی این شهر فروردین ماه سال آینده تکمیل می شود.

وحید شیرکش روز دوشنبه در حاشیه بازدید امام جمعه و دیگر مسوولان از دیواره ساحلی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پلدختر اظهار داشت: بازسازی دیواره ساحلی رودخانه کشکان پلدختر که در جریان وقوع سیل فروردین ماه سال جاری تخریب شده ،توسط شرکت سامان محیط وابسته به بنیاد مسکن در حال انجام است.

وی افزود: دیواره ساحلی پلدختر ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تنها مرحله دوم  بخش شمال شرقی دیواره بالاتر از پل شهدای هفتم باقی مانده است.

پیمانکار طرح دیواره های ساحلی در پلدختر گفت: قسمت شمالی دیواره ساحلی پل شهدای دولت به این پل متصل شده  و قسمتی از آن که سیل هفتم اسفند ماه جاری شهروندان را نگران کرده بود و بیم آن می رفت که آب از سمت دانشکده‌پرستاری وارد شهر شود ، بسته شده است.

وی افزود: عملیات بازسازی مرحله اول دیواره ساحلی از سمت ورودی شمالی شهر انجام و دیواره آن بتن ریزی شده است.

شیرکش یادآورشد: سیل هفتم اسفندماه مسیر آب رودخانه کشکان را به سمت کارگاه شرکت سامان محیط که در ضلغ غربی شهر پلدختر قرار داشت  هدایت کرد و این امر موجب شد که ۲ هفته با خاکریزی توانستیم مسیر آب را تغییر و نقاطی که تکمیل نشده بودند ببندیم .

وی افزود: دیواره ساحلی حدفاصل پل های شهدای هفتم تیر و شهدای دولت که نگران کننده بود چند قطعه انجام شده و پشت دیواره به سمت پل شهدای دولت  پر کردیم تا سیلاب به درون بخش غربی شهرپلدختر نفوذ نکند.

پیمانکار طرح دیواره های ساحلی در پلدختر گفت: تمهیدات تا جایی که امکان دارد انجام شده  و در صورت عدم بارندگی دیواره ساحلی شهر تا فروردین ماه تکمیل خواهدشد.

امام جمعه پلدختر نیز گفت: امروز از دیواره ساحلی شهر بازدید شد ،پیشرفت خوبی داشته و پیمانکار شرکت سامان محیط اطمینان داده بخش های باقیمانده  را تکمیل تامشکلی شهر را تهدید نکند.

حجت الاسلام سید محسن موسوی افزود : این دیواره ساحلی با مقاومتی که داشت توانست سیل هفتم فروردین را بدون این که خطری شهر را تهدید کند عبور دهد و قسمت های باقیمانده از دیواره ساحلی هم بازسازی می شوند و آنچه که اتفاق می افتد به خیرو خوشی به پایان برسد.

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha