صنوف عرضه مایحتاج اساسی شهروندان در مشهد تعطیل نمی‌شوند

مشهد- ایرنا- رییس اتاق اصناف مشهد گفت: فعالیت همه واحدهای صنفی این شهر که مایحتاج مردم را عرضه می‌کنند اعم از نانوایی، سوپرمارکت، مغازه عرضه خوار و بار، فروشندگان گوشت قرمز، مرغ، ماهی و تخم‌مرغ همچنین میوه و سبزی در همه ساعات متداول و مرسوم دایر است و به هیچ وجه برای فعالیت این اصناف محدودیت زمانی در نظر گرفته نشده است.

محمود بنانژاد روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: با این حال با هدف کاهش تردد، ساعات فعالیت برخی از اصناف غیر مرتبط با مواد غذایی و مایحتاج مردم در ایام پیش رو محدود می‌شود.

وی اضافه کرد: هیچ مشکلی در زمینه تامین کالا در واحدهای صنفی وجود ندارد و مردم اطمینان خاطر داشته باشند کالاهای مورد نیاز در دسترس آنان قرار می‌گیرد.

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: توزیع گوشت و مرغ منجمد با قیمت مصوب طرح تنظیم بازار آغاز شده است و حتی مرغ منجمد زیر قیمت مصوب نیز به فروش می‌رسد.

بنانژاد افزود: براساس مصوبه ستاد پیشگیری از شیوع بیماری کرونا محدودیت زمانی سایر واحدهای صنفی غیرضرور از جمله فروشگاه‌های لوازم خانگی، تلفن همراه، رایانه، پوشاک، کیف و کفش به صورت یک شیفت از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸ بعداز ظهر بوده و در این بازه زمانی مجاز به فعالیت خواهند بود.

وی ادامه داد: برخی از صنوف پرخطر مانند گیم نتها، تالارهای پذیرایی، نمایشگاه‌های اتومبیل، مشاوران معاملات املاک هم تعطیل اعلام شدند.

رییس اتاق اصناف مشهد گفت: مردم در صورت مواجهه با عدم عرضه کالاهای اساسی توسط متصدیان واحدهای صنفی به ویژه نانوایی ها، فروشگاههای عرضه گوشت و مرغ، خوار و بار و میوه می توانند مراتب را به صورت شبانه روزی با شماره تلفن ۱۲۴ در میان گذاشته و یا به شماره ۳۰۰۰۱۳۴۱۲۴ پیامک کنند تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.

 ۹۶ اتحادیه و ۱۰۵ هزار و ۶۰۷ واحد صنفی تولیدی، توزیعی و خدماتی در مشهد فعال است که از این تعداد ۵۵ هزار و ۴۱۹ واحد توزیعی، ۱۷ هزار و ۱۲۹ واحد تولیدی، ۱۶ هزار و ۹۲۹ واحد خدماتی و ۱۶ هزار و ۱۳۰ واحد فنی است.

شمار مبتلایان به عفونت‌ حاد تنفسی و مشکوک به کرونا تاکنون در خراسان رضوی به دو هزار و ۹۱۸ بیمار رسیده است.

همچنین بر اساس آخرین آمار رسمی، شمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا که نوع بسیار حاد عفونت تنفسی و یک بیماری نوپدید همه‌گیر است در خراسان رضوی ۵۶۸ نفر گزارش شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha