استاندار ایلام: همکاری مردم مهمترین راه غلبه بر کروناست

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام گفت: مهمترین راه غلبه بر بیماری کرونا همکاری مردم در عدم خروج از منازل، تعطیلی بازار بجز صنوف فروش اقلام ضروری، به تعویق انداختن مسافرت های نوروزی و دید و بازدیدهای عید و اجتناب از سفرهای غیرضروری برون و بین شهری است.

قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه در جریان بازدید از نقاهتگاه موقت ۴۰۰ تختخوابی مجموعه ورزشی شهدای قلاویزان اظهار داشت: اگر مردم طبق توصیه و درخواست وزارت بهداشت ۲ هفته از منازل خود خارج نشوند ویروس کرونا مهار می شود و میزان ابتلا به این بیماری کاهش چشمگیر می یابد.

وی تاکید کرد: با توجه به شیوع بیماری کرونا و همچنین به احترام فوت تعدادی از هموطنان در نقاط مختلف کشور به علت این بیماری برنامه های شاد نوروزی برگزار نشده و اقامتگاه ها و کمپ های گردشگری استان تعطیل است.

ایلامی ها اقوام خود از استان های دیگر را دعوت نکنند

استاندار ایلام گفت: مهمانان نوروزی از دیگر استان ها به استان ایلام سفر نکنند و ساکنان استان ایلام نیز از دعوت اقوام و آشنایان خود ساکن در استان های مختلف به استان ایلام اجتناب کنند تا سیر گردش و زنجیره انتقال این بیماری در استان ایلام به کمترین حد ممکن برسد.

سلیمانی دشتکی یادآور شد: اگر مردم دستورالعمل ها و بخشنامه های وزارت بهداشت را رعایت نکنند بدون شک جمعیت زیادی از جامعه دچار این بیماری خواهند شد که در این صورت مهار و کنترل آن با سختی و چالش همراه خواهد بود در حالیکه اکنون فرصت برای مهار آن در صورت همکاری ۲ هفته ای مردم مهیا است.

کرونا در ایوان مدیریت شده اما وضعیت ایلام و مهران رضایت بخش نیست

وی در خصوص آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان ایلام هم یادآور شد: شهرستان ایوان به خوبی مدیریت شده و تلاش ها برای مهار ویروس در این شهرستان تاکنون اثر بخش بوده است اما وضعیت شهرستان های مهران و ایلام رضایت بخش نیست.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: ۶۵۰ تخت برای مبتلایان به بیماری کرونا در نظر گرفته شده که ۲۰۰ تخت آن در بیمارستان شهید مصطفی و برای افراد بستری با تست مثبت یا مشکوک است و ۴۰۰ تخت نیز برای نقاهتگاه شهدای قلاویزان و ۵۰ تخت نیز برای بیمارستان صحرایی است که این ۴۵۰ تخت برای بیماران ترخیص شده است که بعد از ترخیص از بیمارستان ۱۴ روز در این نقاهتگاه ها تحت نظر باشند.

ضدعفونی اماکن عمومی شهرستان های ایلام، ایوان و مهران با کمک نیروهای مسلح

استاندار ایلام گفت: از امشب نیز با همکاری نیروهای مسلح اماکن عمومی و معابر شهرستان های ایلام، مهران و ایوان ضدعفونی و سم پاشی می شود و باید اماکن عمومی و پرتردد شهر قبل از شروع  عملیات ضدعفونی و سم پاشی از حضور افراد تخلیه شده باشد و عامه مردم به منازل خود بروند.

استاندار ایلام پیش از بازدید از نقاهتگاه مجموعه ورزشی شهدای قلاویزان در برنامه ویدیوکنفرانس جلسه هیات دولت با حضور رییس جمهوری و استانداران سراسر کشور شرکت و همچنین از کارگاه تولیدی آب ژاول شرکت آب و فاشلاب روستایی استان ایلام بازدید کرد.

مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا در استان ایلام با ثبت ۲ مورد جدید به ۱۰۳ نفر رسید که از این تعداد ۶ نفر تا کنون فوت کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha