۲۳۴ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در شاهرود شناسایی شدند

شاهرود - ایرنا -رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود گفت: تاکنون نتیجه آزمایش ۲۳۴ نمونه دریافتی در این شهرستان مثبت گزارش شده و ۱۵۳ تن نیز پس از بهبودی از بیمارستان مرخص شدند.

رضا چمن روز دوشنبه بر لزوم مراجعه همه مردم به سامانه Salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات موردنظر تاکید کرد و  افزود: این اقدام در جهت ارزیابی سلامت افراد و ارایه مراقبت‌ها و خدمات لازم حسب نیاز حیاتی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود یادآور شد: تکمیل اطلاعات در این سامانه نشانگر میزان مشارکت مردم در جهت حفظ سلامت خود و اطرافیان است.

چمن توصیه کرد، شهروندان باید توجه داشته باشند که حتی تا یک هفته پس از بهبودی و رفع علائم بالینی هم احتمال انتقال ویروس کرونا به دیگران وجود دارد.

وی از شهروندان خواست  پیام ها و توصیه ها مبنی بر ضرورت در منزل ماندن را جدی گرفته  و از مسافرت های غیر ضروری اجتناب کنند.

چمن از شهروندان خواست با رعایت اصول بهداشتی و خود مراقبتی مدافعان سلامت را در شکست کرونا یاری نمایند.

 روز گذشته ، نتیجه آزمایش ابتلا به ویروس کرونا در شاهرود برای ۲۲۱ تن مثبت گزارش شد.

علاوه بر تعطیلی آرایشگاه ها، محدودیت های ترافیکی هم از عصر روز شنبه در شاهرود ایجاد شده است.

به گفته سخنگوی وزارت بهداشت تا ظهر امروز ۱۴ هزار و ۹۹۱ تن در کشور مبتلا به این ویروس شده و  ۸۵۳ تن از این تعداد فوت و  چهار هزار و  ۹۹۶ تن بهبود یافتند.

بر اساس این آمار در استان سمنان  آزمایش ۳۴ تن مثبت اعلام شد و در مجموع ۴۸۴ تن به این ویروس مبتلا شدند. 

 شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این ویروس  قابل پیشگیری است و به راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع آن جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha