هشت هزار بسته معیشتی در خراسان رضوی توزیع شد

مشهد- ایرنا- هشت هزار بسته معیشتی به همت بسیج سازندگی سپاه استانی امام رضا(ع) خراسان رضوی در اقدامی کمک‌کننده به پویش اجتماعی مبارزه با کرونا امروز ۲۶ اسفند بین نیازمندان ساکن مناطق حاشیه شهر مشهد و دیگر نقاط این استان توزیع شد.

رییس بسیج سازندگی خراسان رضوی روز دوشنبه در این خصوص به خبرنگار ایرنا گفت: گرچه هر سال به مناسبتهای مختلف از جمله در آستانه سال نو بسته‌های معیشتی بین افراد کم‌برخوردار توزیع می شود اما امسال با توجه به بحران ناشی از بیماری همه‌گیر و یاری مردم در مبارزه با کرونا، علاوه بر مواد معیشتی بسته‌هایی شامل مواد ضدعفونی و اقلام بهداشتی توزیع می‌شود. 

محمد روحانی ادامه داد: اقدام مضاعف امسال گامی در راستای تحقق اهداف پویش اجتماعی مبارزه با بیماری کرونا و کمک به مردم برای در خانه ماندن با رفع نیازهای معیشتی و بهداشتی آنها است.

وی ارزش مجموع بسته‌های معیشتی بهداشتی تدارک دیده شده را برای اهدا ۳۰ میلیارد ریال اعلام و بیان کرد: برنج، روغن، تن‌ماهی، لوبیا قرمز، نخود، رب گوجه‌فرنگی و گوشت مرغ از جمله اقلام معیشتی موجود در این بسته‌ها هستند.

مناطق حاشیه‌نشین در گستره‌ای شامل ۱۳ درصد مساحت مشهد، ۳۲ درصد جمعیت سه و نیم میلیون نفری این کلانشهر را در خود جا داده‌اند. بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر در ۶۶ پهنه حاشیه شهر مشهد سکونت دارند که ۳۰۰ هزار نفر از این تعداد را مهاجران خارجی تشکیل می‌دهند. 
رییس بسیج سازندگی خراسان رضوی همچنین گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و بسیج در خراسان رضوی در مناسبتهای مختلف کمک‌ حال و یاور تمامی هموطنان نه تنها در این استان بلکه در دیگر نقاط ایران بوده‌اند.

وی افزود: کمک در بازسازی منازل هموطنان سیل‌زده در استانهای گلستان و سیستان و بلوچستان از جمله همین اقدامات یاریگرانه سپاه استانی امام رضا(ع) است که در خارج از خراسان رضوی صورت گرفته‌اند. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha