سپاه بسته‌های غذایی در بین نیازمندان اشنویه توزیع کرد

مهاباد- ایرنا- معاون هماهنگ کننده سپاه اشنویه گفت: به دنبال شیوع ویروس کرونا و با هدف حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در استانه سال نو ، بیش از ۱۰۰ بسته حمایتی در این شهرستان توزیع شد.

سرهنگ پاسدار عباس محمدی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تعطیلی بازار و قرنطینه خانگی موجب شده برخی از اقشار ضعیف جامعه دچار مشکل مالی و کمبود درآمد شوند، افزود: بر همین اساس سپاه اقدام به توزیع اقلام حمایتی در بین نیازمندان این شهرستان کرده است.

وی گفت: هر بسته غذایی شامل ۱۰ کیلوگرم برنج، روغن، ۲ کیلوگرم گوشت قرمز، مرغ و کنسرو تن ماهی است که در مناطق حاشیه شهر در بین خانواده‌های کم‌درآمد توزیع شد. 

وی ارزش این تعداد بسته غذایی را بیش از ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و اضافه کرد: با توجه به اینکه وضعیت اقتصادی برخی دهک‌های جامعه و برخی مشاغل با بروز ویروس کرونا دچار مشکل از منظر درآمدی و معیشتی شدند سپاه با کمک نیروی بسیج اقدام به توزیع این بسته‌های حمایتی در این شهرستان کرد.

سرهنگ محمدی افزود: سپاه پاسداران شهرستان نیر در کنار دیگر ارگان‌ها،  ضمن شناسایی کانون‌های آلوده به ویروس کرونا نسبت به ضدعفونی آنها اقدام می‌کند و در این راستا چندین منطقه و اماکن پرتردد از سوی گروه‌های جهادی ضدعفونی شده است.

اخیرا خیران نیک‌اندیش این شهرستان نیز ۲۵۲ سبد مواد غذایی را در آستانه سال جدید بین نیازمندان و خانواده‌های بی‌بضاعت حاشیه شهر و مستمندانی که توسط امامان جمعه، معتمدان و ریش سفیدان شهر معرفی شده‌ بودند توزیع کردند.

هم‌اکنون ۲ هزار ۷۹۶ خانوار با جمعیت  بیش از ۶ هزار و ۴۶۱ نفر در اشنویه تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند .

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

طبق آخرین آمار ۱۴ هزار و ۹۹۱ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد ۸۵۳ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

آذربایجان‌غربی از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۲۲۴ بیمار مبتلا داشته و از این تعداد ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha