اقدامات حمایتی ایدرو برای تامین اقلام ضروری مبارزه با کرونا

تهران - ایرنا - رییس هیات عامل ایدرو از اقدامات حمایتی این سازمان به عنوان تسهیلگر به منظور حمایت از تامین و تولید اقلام ضروری مبارزه با کرونا شامل مواد ضدعفونی، ماسک، لباس کادر درمانی و کیت‌های مولکولی خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو )، «محمدباقر عالی» اظهار داشت: این سازمان ۱۰۰ میلیارد ریال قرارداد برای تولید و تامین ۱۳۰ هزار لیتر محلول ضد عفونی محیط و سطوح و نیز ۱۰۰ هزار لیتر محلول شوینده و ژل های ضدعفونی دست و سطوح از طریق شرکت‌های تابعه خود منعقد کرده که در مرحله اخذ سهمیه الکل دولتی است.

وی همچنین به انعقاد قرارداد تولید ۱۰ هزار دست لباس یکپارچه ایزوله ضد نفوذ چند بار مصرف آنتی باکتریال مناسب برای کادر مقابله با کرونا با رقم حدود ۲۰ میلیارد ریال با شرکت توانمند دانش بنیان داخلی اشاره کرد.

به گفته معاون وزیر صنعت، تاکنون سه هزار دست از این لباس ها آماده و توسط شرکت مرجع امین وزارت بهداشت که از شرکت‌های زیرمجموعه سازمان انرژی اتمی است، استریل شده و با هماهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی آماده توزیع است.

وی افزود: با توجه به اینکه واردات قطعات ماشین آلات تولید ماسک از سایر کشورها به دلیل شرایط پیش‌آمده دچار مشکل جدی شده، برای کمک به استمرار و افزایش ظرفیت خطوط تولید این محصول ایدرو از طریق به همرسانی شرکت های دانش بنیان توانمند برای نخستین بار زمینه تولید داخلی قطعات اصلی خطوط تولید ماسک شامل ژنراتور و ترانسدیوسر اولتراسونیک را در کوتاه‌ترین زمان ممکن فراهم کرده است .

به گفته رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، با هماهنگی قرارگاه زیستی سازمان پدافند غیرعامل، حمایت از شرکت‌های دانش بنیانی که در زمینه تولید کیت های مولکولی تشخیص کرونا فعالیت می کنند از طریق صندوق صنایع پیشرفته وزارت صنعت در دستور کار این سازمان قرار گرفته است .

وی‌ مجوز و تاییدیه های وزارت بهداشت برای حمایت ایدرو از طرح های توجیهی خطوط راه اندازی کیت تشخیص عفونی را ضروری برشمرد.

عالی همچنین از برنامه ایدرو برای اختصاص منابع مالی و اقدام به واردات الکل مورد نیاز اقلام بهداشتی از طریق شرکت های تابعه با هدف توزیع به قیمت بدون سود دولتی بین تولیدکنندگان این اقلام خبر داد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha