سهم بسیج استان مرکزی در مقابله با گسترش ویروس کرونا

اراک - ایرنا - مسوول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی گفت: نیروهای بسیج مردمی که همواره در تمامی عرصه‌ها حضور فعال و موثر دارند، این‌بار در مقابله با گسترش ویروس کرونا و شکست این میهمان ناخوانده در میدان مبارزه آماده جانفشانی هستند.

«امید محترمی» روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی باعث شد، نیروهای مردمی بسیج نقاط مختلف این استان وارد میدان شده و با بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود در راستای شکست این ویروس نقش‌آفرینی می‌کنند. 

وی ادامه داد: اولین چالش اجتماعی بعد از شیوع ویروس کرونا در استان مرکزی کمبود ماسک به خصوص در نقاط حاشیه‌ای استان بود که نیروهای بسیج مردمی وارد میدان شدند و با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی اقدام به راه‌اندازی کارگاه‌های تولید ماسک کردند و از روز اول روزانه بیش از ۵۰ هزار عدد ماسک تولید و ودر نقاط مختلف استان و مراکز پزشکی توزیع کردند.

مسوول بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی اظهار داشت: هم اکنون ۲۷ کارگاه تولید ماسک در نقاط مختلف این استان فعال شده و بیش از پنج هزار بسجی جهادگر در این کارگاه‌ها فعالیت می‌کنند و روزانه بیش از ۱۸ هزار عدد ماسک در این کارگاه‌ها تولید و توزیع می‌شود. 

محترمی بیان کرد: ۱۳۰ گروه جهادی در میدان شکست کرونا استان مرکزی فعالیت می‌کنند و تا کنون بیش از ۷۰ هزار بسته بهداشتی و ضد عفونی در نقاط محروم و آسیب‌پذیر استان توزیع کرده‌ند.

وی ضدعفونی کردن و گندزدایی معابر، مراکز خرید، پایگاه‌های بسیج نقاط مختلف استان و برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی برای خدمات رسانی هر چه بهتر بسیجان به اقشار مختلف مردم از دیگر اقدامات بسیج سازندگی سپاه روح‌الله استان مرکزی در میدان شکست ویروس کرونا است.

بر اساس آخرین آمار ۶۸۰ نفر در استان مرکزی به ویروس کرونا مبتلا شدند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha