همکاری هند و آمریکا برای مقابله با ویروس کرونا

دهلی نو-ایرنا- اس جایشانکار وزیر امور خارجه هند در تماس تلفنی با مایک پمپئو همتای آمریکایی خود بر لزوم همکاری دو کشور جهت مبارزه با کرونا تاکید کرد.

به گزارش روز دوشنبه خبرگزاری "ای ان آی"، پمپئو در حساب تویتری خود نوشت: گفت و گوی مثبتی با اس جایشانکار وزیر امور خارجه هند در زمینه همکاری برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در جهان داشتم.

مورگان اورتاگوس سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: وزرای امور خارجه هند و آمریکا در ارتباط با تحولات ویروس کرونا با یکدیگر مکالمه تلفنی داشتند. آنها همچنین در خصوص روش های همکاری برای مقابله با این چالش جهانی  گفت و گو کردند.

بر اساس گزارش رسانه های آمریکایی، موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا در روز یکشنبه از ۳ هزار نفر فراتر رفته است. در همین حال وزارت بهداشت هند روز یکشنبه اعلام کرد که موارد تایید شده ابتلا به این ویروس ۱۱۰ نفر می باشد.

در مجموع در سراسر جهان ۱۶۹ هزار و ۹۶۴ نفر تا امروز دوشنبه به کرونا مبتلا شده و ۶ هزار و ۵۲۳  نفر فوت کرده اند. در این میان ۷۷ هزار و ۷۷۸ نفر هم درمان شده اند.

بیماری جدید کرونا با نام «کووید۱۹» از ماه دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در استان هوبی چین شیوع یافت. علایم این ویروس ۸۰ درصد شبیه به سندرم حاد تنفسی «سارس» بوده و از طریق سرفه و عطسه به دیگران سرایت می کند. در حالی که نخستین علایم ویروس کرونا به تب بالا، گلودرد، سرفه، تنگی نفس و اسهال ظاهر می‌شود، در مراحل بعدی باعث ذات الریه و نارسایی کلیه شده و در نهایت ممکن است منجر به مرگ فرد شود. واکسنی برای این ویروس تاکنون وجود ندارد و تنها راه نجات از آن تشخیص زودهنگام و درمان بیمار زیر نظر پزشکان در قرنطینه است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha