توزیع یکهزار تن پرتقال و سیب شب عید در مازندران آغاز شد

ساری- ایرنا - مدیرکل هماهنگی دفتر امور اقتصادی استانداری مازندران از آغاز توزیع ۵۰۰ تن پرتقال و ۵۰۰ تن سیب عیدانه در شهرهای مختلف استان از امروز دوشنبه خبر داد.

مهدی گلچوب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا قیمت هر کیلو گرم سیب به صورت جعبه ای را ۶ هزار تومان و پرتقال را پنج هزار تومان اعلام کرد و گفت : طبق قرارداد با مباشران فروش ، وزن جعبه باید از میوه کسر شود و چنانچه میوه پوسیده ای هم در جعبه باشد باید از جعبه خارج و وزن آن کسر شود.

وی با بیان این نکته که کمیته تنظیم بازار به ریاست فرمانداران مباشران عرضه سیب و پرتقال شب عید را از دست اندرکاران بازار میوه و تره بار انتخاب کردند، افزود : با توجه به اهمیت جلوگیری از تجمع و تشکیل نشدن صف ، شمار مباشران بیشتری برای عرضه این ۲ میوه  در هر منطقه انتخاب شدند.

 مدیرکل هماهنگی دفتر امور اقتصادی استانداری مازندران با بیان این که به اندازه کافی سیب و پرتقال وجود دارد و محدودیتی وجود ندارد ،  از شهروندان خواست تا خودشان نسبت به خرید بیش از یک صندوق نظارت کنند چرا که این میوه ها با یارانه دولتی در حال توزیع است .

گلچوب به انجام حمل و انتقال بیش از ۳۰ هزار تن پرتقال ذخیره شده برای شب عید در استان های مختلف کشور اشاره کرد و بیان داشت : امسال مقدار ذخیره در انبار های فنی باغداران بیشتر از سال گذشته بوده است و به نظر می رسد کمبودی نداشته باشیم.
به گزارش خبرنگار ایرنا ، در چند سال اخیر دولت با هدف تنظیم بازار میوه شب عید ، تامین و ذخیره سازی پرتقال مورد نیاز استان های کشور را بر عهده استان مازندرن گذاشته است.
برداشت گونه های مختلف پرتقال در مازندران از اواخر ماه مهر آغاز می شود و در صورت مساعد بودن شرایط آب و هوائی تا اواخر ماه دی ادامه می یابد.
مازندران با داشتن ۱۱۰ هزار هکتار باغ مرکبات و تولید حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ تن محصول ، رتبه نخست را دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha