فعالیت های ورزشی در الجزایر به حال تعلیق درآمد

تهران- ایرنا- وزارت وزارت جوانان و ورزش الجزایر اعلام کرد به دلیل شیوع ویروس کرونا ، تمام فعالیت های ورزشی در این کشور تا آوریل سال جاری میلادی ( اردیبهشت) به حالت تعلیق در می آید.

به گزارش خبرگزاری "ال آفریکا" ویروس کرونا به مرحله شیوع جهانی رسیده و فعالیت های ورزشی در بسیاری کشورها از جمله در انگلیس، ایتالیا، اسپانیا و آلمان به حال تعلیق درآمده است.

این گزارش می افزاید که توقف فعالیت های ورزشی در الجزایر از امروز /دوشنبه/ به مورد اجرا در می آید.

الجزایر  چهارمین کشور آفریقایی است که فعالیت های فوتبالی خود را تعطیل کرده است. پیش از این جمهوری دمکراتیک  تونس، آفریقای جنوبی ، نیجریه ، کنگو ، مراکش و مصر تمامی فعالیت ها  و مسابقات ورزشی خود را تعطیل کرده اند.

با همه گیر شدن ویروس کرونا در جهان ، این بیماری کشورهای آفریقایی را نیز یکی پس از دیگری فرا می گیرد.

گزارش های دریافتی حاکی از آن است که مصر، لیبی، مغرب، سنگال ، الجزایر ، نیجریه، موریتانی ، غنا ، گابون، سودان و ... با گزارش شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا در تلاش برای اتخاذ تدابیری برای مقابله با آن هستند.

رسانه های کشورهای آفریقایی تاکید دارند که ویروس کرونا از طریق مسافرانی از کشورهای اروپایی به این قاره منتقل شده است.

سازمان بهداشت جهانی نیز اخیرا اعلام کرد که اروپا به کانون انتشار ویروس کرونا تبدیل شده است. کشورهای آفریقایی بویژه شمال آفریقا نیز نگران سرایت وضعیت نگران کننده ایتالیا به این قاره هستند. موقعیت جغرافیایی ایتالیا و نزدیکی این کشور به کشورهای شمال آفریقا این نگرانی را بوجود آورده که ویروس کرونا بویژه از طریق ایتالیا در آفریقا نیز همه گیر شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه  دولت مغرب در تازه ترین اقدام خود تصمیم گرفت مرزهای زمینی بین این کشور و اسپانیا را ببندد. تردد گردشگران مختل شده و خیلی از آنان سرگردان هستند. مغرب دو روز پیش همه پروازها و سفرهای دریایی از  کشورهای فرانسه، اسپانیا، آلمان، هلند، بلژیک و پرتغال و الجزائر در همسایگی خود را به حال تعلیق درآورده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha