۱۰ بیمار مبتلا به کرونا در شاهین‌دژ ترخیص شدند

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: از مجموع ۱۶ نفر بیمار مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان، ۱۰ بیمار تاکنون بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

سیاوش جبارزاده روز دوشنبه درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در این شهرستان، افزود: ۱۰ بیمار مبتلا به کرونای این شهرستان که از قبل جواب آزمایش آنان مثبت اعلام شده بود، با بهبودی کامل و وضعیت پایدار جسمانی از بیمارستان شهید راثی شاهین‌دژ ترخیص شدند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۶ بیمار مبتلا به این بیماری در بیمارستان این شهرستان بستری و تحت مراقبت ویژه هستند، ادامه داد: حال عمومی بیماران مبتلا مطلوب بوده و هیچ کدام مشکل حادی ندارند. 

وی اضافه کرد: مردم باید توصیه‌های بهداشتی پیشگیری از شیوع بیماری کرونا را جدی بگیرند زیرا بهترین راهکار در این مورد حضور در منزل و به عبارتی قرنطینه خانگی است.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ از شهروندان خواست تا از تجمع در مراکز خرید، فروشگاه‌ها، خیابان‌ها و شب‌نشینی‌های گروهی خودداری کنند.

شاهین‌دژ با ۹۲ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع شده است.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته از چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده‌اند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

این بیماری قابل پیشگیری است و به‌ راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به آن جلوگیری کرد؛ ویروس کرونا دوره نهفته به نسبت طولانی از چند روز تا ۲ هفته دارد و همین امر موجب شده‌ تا زمانی که علایمی‌ چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند، از آن آگاهی پیدا نکرده و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان احساس نکنند.

بر اساس آخرین آمار، از ابتدای شیوع بیماری کرونا در آذربایجان‌غربی ۲۲۴ نفر به این بیماری مبتلا شده‌ و از این تعداد ۱۲ نفر تاکنون فوت کرده‌اند که این آمار نشان‌دهنده ورود استان به وضعیت قرمز در خصوص این بیماری است.

طبق آخرین آمار کشوری نیز ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر در ایران به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۷۲۴ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha