اختصاص اعتبار برای ضدعفونی مراکز خدمات به معتادان در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی گفت: ۲.۵ میلیارد ریال برای ضدعفونی مراکز ارائه خدمات به معتادان متجاهر استان در مقابله با بیماری کرونا اختصاص یافت.

حسین تنهاطلب روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این راستا هر مرکز ارائه خدمات به معتادان متجاهر در استان شامل مراکز سرپناهی (اقامت شبانه)، کمپ‌های ماده ۱۶ و مراکز گذری ارائه خدمات به معتادان (دی.آی.سی.) براساس ظرفیت، وسعت و میزان ارائه خدمات به صورت میانگین ۱۵۰ میلیون ریال اعتبار برای انجام اقدامات پیشگیرانه از ابتلا و شیوع بیماری کرونا دریافت می‌کنند.

وی اضافه کرد: هم اکنون تعداد ۱۱ کمپ درمان و ترک اعتیاد ماده ۱۶(مراکزی که معتادان جمع‌آوری شده توسط نیروی انتظامی را با اقامت شبانه‌روزی در روند درمان و ترک اعتیاد یاری می‌کنند)، هفت مرکز سرپناهی(اقامت شبانه معتادان) و ۱۰ مرکز گذری(ویژه ارائه خدمات و اقلامی مانند سرنگ) در استان فعالیت دارند.

معاون امور پیشگیری اداره کل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به وضعیت استان در زمینه شیوع بیماری کرونا و لزوم قطع زنجیره شیوع این بیماری گفت: به این ترتیب این مراکز موظف هستند در کنار ارائه اقلام ضدعفونی و بهداشتی اجرای دستورالعمل‌های ضدعفونی روزانه مراکز، معتادان مراجعه‌کننده و نیز پرسنل خود را هم انجام دهند.

تنها طلب افزود: تمامی معتادان مقیم در کمپ‌های ماده ۱۶ که در حال طی کردن روند درمان و ترک اعتیاد هستند تحت شرایط سلامت از نظر عدم وجود علایم بیماری کرونا از مرکز ترخیص می شوند و ملاقات در مراکز نیز تا اطلاع ثانونی ممنوع شده است.

استان خراسان رضوی دارای ۶.۵ میلیون نفر جمعیت است که هم اکنون بیش از ۴۰۰ هزار نفر از بهزیستی این استان خدمات دریافت می‌کنند.

شمار مبتلایان به عفونت‌ حاد تنفسی و مشکوک به کرونا تاکنون در خراسان رضوی به دو هزار و ۹۱۸ بیمار رسیده است.

همچنین بر اساس آخرین آمار رسمی، شمار مبتلایان به ویروس کووید ۱۹ عامل بیماری کرونا که نوع بسیار حاد عفونت تنفسی و یک بیماری نوپدید همه‌گیر است در خراسان رضوی ۵۶۸ نفر گزارش شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =