پیامک‌های جعلی با موضوع کرونا در کمین شهروندان سمنان

سمنان- ایرنا- رییس پلیس فتا استان سمنان گفت: شهروندان استان فریب پیامک‌های جعلی با عناوین مختلف مانند کمک به بیماران مبتلا به ویروس کرونا و بیمارستان‌ها را نخورند.

سرهنگ‌حسین صادقی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: شهروندان به پیامک‌هایی که با ارایه شماره حساب درخواست کمک به بیماران مبتلا به ویروس کرونا دارند، توجه نکنند و هیچ مبلغی واریز نکنند.
وی ادامه داد: شهروندان در صورت تمایل برای کمک به بخش سلامت در شرایط فعلی از طریق مبادی مجاز نیت‌های خیرخواهانه خود را پرداخت کنند.
وی بیان کرد: چندین مورد کلاهبرداری به شیوه ارایه شماره حساب به صورت پیامکی به بهانه کمک به بیماران مبتلا به ویروس کرونا در استان سمنان کشف شد.
صادقی با بیان اینکه چندین کلاهبرداری از طریق ارسال پیامک‌های جعلی و درخواست کمک نقدی در شهرستان‌های سمنان و شاهرود رخ داده است، تصریح کرد: افراد متخلف با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند.
وی اضافه کرد: افراد شیاد با ارسال ایمیل ناشناس درباره ویروس کرونا قصد اخاذی دارند، تاکید می‌شود شهروندان اگر افراد ارسال کننده ایمیل را نمی‌شناسند از باز کردن ایمیل، به منظور حفظ اطلاعات خود در برابر شیادان، پرهیز کنند.
رییس پلیس فتا استان سمنان خاطرنشان کرد: برنامه‌هایی که با عنوان تست کرونا در فضای مجازی منتشر می‌شود جعلی است و کاربران هرگونه اطلاعات و نرم افزار در زمینه ویروس کرونا را صرفا با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir دریافت کنند.
 دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان سمنان اعلام کرده است: مردم نوع‌دوست کشورمان به ویژه استان سمنان می‌توانند کمک های نقدی خود را به شماره حساب ۰۲۱۳۱۳۴۹۴۶۰۰۵ و شماره کارت ۶۰۳۷۶۹۱۹۹۰۲۷۴۶۳۱ نزد بانک صادرات شعبه میدان سعدی سمنان و شماره حساب ۱۷۰۶۰۴۷۷۷۰۲ نزد بانک ملت شعبه مرکزی سمنان واریز  تا ظهر یکشنبه یکهزار و ۲۰۹ مورد بیمار جدید مبتلا به کرونا در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۳ هزار و ۹۳۸ رسید، این تعداد در استان سمنان با ۴۱ نفر مبتلای جدید در ۲۴ ساعت گذشته به ۴۵۰ نفر افزایش یافت.کنند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها