١٠ هزار قلم دارو و اقلام بهداشتی قاچاق در سمنان کشف شد

سمنان- ایرنا- فرمانده انتظامی استان سمنان گفت: ١٠ هزار قلم انواع داروهای خارجی و مواد ضدعفونی‌کننده از یک دستگاه تریلی در محور سمنان- دامغان به همراه دیگر کالاهای قاچاق کشف شد.

سردار عبدالله حسنی شامگاه شنبه به خبرنگاران اظهارداشت: سه هزار قلم انواع داروی خارجی مربوط به بیماری‌های خاص هموفیلی و سرطانی و هفت‌هزار عدد مایع ضدعفونی کننده، از کالاهای کشف شده از سوی ماموران پلیس بود.

وی یادآور شد: ۱۶ حلقه تایر خارجی و ۲۵ گالن ۲۰ لیتری نفت گاز قاچاق نیز از دیگر کالاهای قاچاق بود که از این تریلی در محور سمنان- دامغان کشف شد. 

وی تاکید کرد: مقابله با پدیده قاچاق به ویژه قاچاق اقلام بهداشتی و سلامت‌محور در این برهه حساس با جدیت تمام در دستور کار پلیس قرار دارد.

وی ادامه داد: ماموران پلیس آگاهی به منظور مبارزه با قاچاق با انجام اقدامات گسترده اطلاعاتی از انتقال محموله های قاچاق از محورهای مواصلاتی استان باخبر شدند.
وی بیان کرد: با هماهنگی‌های قانونی و کنترل مسیرهای احتمالی در همین زمینه ماموران با حضور هدفمند تریلی که محموله قاچاق با آن حمل می شد را در مقابل پلیس راه سمنان- دامغان متوقف کردند.
حسنی تصریح کرد: محموله به مقصد استان سیستان و بلوچستان در حرکت بود، ارزش ریالی اقلام کشف شده برابر نظر کارشناسان امر هشت میلیارد ریال اعلام شده است.
فرمانده انتظامی استان سمنان خاطرنشان کرد: راننده متخلف پس از تکمیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد.