مبتلایان به کرونا در ارومیه به ۸۷ نفر افزایش یافت

ارومیه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه وضعیت ارومیه در خصوص شیوع بیماری کرونا نگران‌کننده است، گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته با افزوده‌شدن ۱۴ نفر به تعداد مبتلایان در این شهر، بیماران کرونا مثبت در مرکز استان به ۸۷ نفر رسید.

دکتر جواد آقازاده روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این آمار نشان‌دهنده سهم ۳۹ درصدی ارومیه از کل مبتلایان استان است که البته روند افزایشی در این خصوص را شاهد هستیم.

وی اضافه کرد: همچنین طی ۲۴ ساعت گذشته پنج نفر در خوی، چهار نفر در مهاباد و سه نفر در میاندوآب به بیماری کرونا مبتلا شدند.

وی بیان کرد: علاوه بر آن، در این مدت یک نفر در هرکدام از شهرستان های اشنویه، بوکان، چایپاره، شاهین‌دژ و نقده به تعداد بیماران کرونامثبت افزوده شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در ۲۴ ساعت گذشته شاهد موارد مثبت در شهرستان های پیرانشهر، تکاب، چالدران، سردشت، سلماس، ماکو، شوط و پلدشت نبودیم که امیدواریم این روند تداوم یابد.

آقازاده گفت: با این افزایش، تعداد مبتلایان در بوکان به ۳۴ نفر، خوی ۲۳ نفر، شاهین دژ ۱۶ نفر، میاندوآب ۱۵ نفر و هرکدام از شهرستان های تکاب و مهاباد به ۱۰ نفر افزایش یافت.

وی افزود: در دیگر شهرستان‌های آذربایجان‌غربی تعداد مبتلایان تک رقمی بوده به طوری‌که کرونای هفت نفر در سلماس، هفت نفر در نقده و پنج نفر در سردشت مثبت اعلام شده‌است.

وی بیان کرد: همچنین تاکنون چهار نفر در چایپاره، سه نفر در اشنویه، ۲ نفر در ماکو و یک نفر در پیرانشهر به کرونا مبتلا شده‌اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی‌درمانی آذربایجان‌غربی ادامه داد: در حال حاضر سه شهرستان استان شامل چالدران، شوط و پلدشت عاری از کروناست ولی مردم این شهرستان‌ها نیز باید نظیر مناطق دیگر موارد پیشگیری را به صورت کامل رعایت کنند.

به گزارش ایرنا ۲۲۴ نفر در آذربایجان‌غربی به بیماری کرونا مبتلا شده و تاکنون ۱۲ نفر فوت کرده‌اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha