خادمیاران رضوی روزانه ۳۰ هزار عدد ماسک در یزد تولید می‌کنند

یزد- ایرنا- مسوول دفتر آستان قدس رضوی در یزد با اشاره به نیازهای مردم و بیمارستان ها به تجهیزات بهداشتی از همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه ،موکب الرضا (ع) با این نهاد خبر داد و گفت: روزانه با کمک ۲۰۰ نفر از خادمیاران ۳۰ هزار عدد ماسک تولید می‌شود.

دکتر محمد حسین رحیمی‌نسب شامگاه یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تاکنون نیروهای پنج کارگاه عمومی(تجمعی) و ۴۰ گارگاه خانگی آموزش لازم را دیده و در حال تولید ماسک هستند.

وی با بیان اینکه مردم نباید نگران کمبود ماسک باشند ؛ادامه داد: خادمیاران با همکاری سایر نهادها و دیگران نسبت به تولید و توزیع اقدام می‌ کنند و تولید هم مطابق  

دستورالعمل‌ های ابلاغی  از پارچه مخصوص استفاده و مراحل برش، دوخت، پرس، ضدعفونی و بسته بندی به صورت مناسب انجام می‌شود.  

رحیمی‌نسب گفت: حمایت مردم و کمک‌های مادی نقش مهمی در گسترش این فعالیت و تولید بیشتر بر حسب ضرورت و نیاز مراکز بهداشتی و درمانی استان دارد.

تاکنون در شهرهای اردکان، میبد، شاهدیه  و یزد واحدهای تولیدی، سازمان های مردم نهاد و مذهبی در حال تولید بخشی از تجهیزات پزشکی مراکز بهداشتی و درمانی مورد نیاز استان یزد  هستند.

تاکنون ۶ هزار و ۷۰۰ مرد و زن بعد از ثبت‌نام و موفقیت در آزمون و شرکت در دوره‌های آموزشی به عنوان خادمیار با آستان قدس رضوی در یزد همکاری دارند.

۱۰ کانون آستان قدس رضوی در ۱۰ شهرستان استان فعالیت دارد.

تعداد مبتلایان از ابتدای شیوع بیماری کرونا در استان یزد تاکنون به ۳۲۶ نفر رسید که از این تعداد آزمایش ۳۶ نفر در ۲۴ ساعت گذشته مثبت اعلام شد .

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =