سامانه خرید اینترنتی بسته بهداشتی در ایلام راه اندازی می شود

ایلام - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام از راه اندازی سامانه از تولید به مصرف و خرید اینترنتی بسته بهداشتی شامل ماسک، دستکش و الکل در استان خبر داد.

حیدر نعمتی روز دوشنبه در نشست هماهنگی و ایجاد راه اندازی این سامانه اظهار داشت: با همکاری استانداری، جهاد دانشگاهی، یک شرکت دانش بنیان، اداره پست، صنعت، معدن و تجارت استان و دانشگاه علوم پزشکی ایلام این سامانه بزودی راه اندازی می شود.

وی تاکید کرد: استاندار ایلام قول تامین اعتبار خرید سامانه را داده است و پس از هماهنگی با واحدهای تولیدی برای تامین الکل و دستکش این سامانه راه اندازی می شود و شهروندان بدون مراجعه حضوری می توانند هر چهارده روز یکبار پک بهداشتی برای خود سفارش دهند.

نعمتی گفت: با راه اندازی این سامانه از تراکم جمعیتی و همچنین حضور مردم برای تامین اقلام بهداشتی در اماکن پر خطر نظیر داروخانه ها کاسته می شود.

وی اظهار داشت: شرکت دانش بنیان به تولید ماسک های استاندارد و بهداشتی اقدام و جهاد دانشگاهی نیز با خرید و دپو الکل و دستکش و تهیه بسته اقدام می کند و از طریق اداره پست شرکت های توزیع و اسنپ، کالاها به دست افراد می رسد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار ایلام گفت: معاونت غذا و دارو و دانشگاه علوم پزشکی در همه این مراحل نظارت دارد و همچنین ممکن است سایر کالاها نیز به همین طریق تامین شوند.

نعمتی گفت: اکنون در استانهای قزوین و سمنان این سامانه در حال راه اندازی است و نقش بسیار مهمی در حذف تراکم جمعیتی و مراجعه غیر ضروری مردم برای تهیه وسایل بهداشتی دارد.

بر اساس اعلام رییس دانشگاه علوم پزشکی ایلام، مجموع افراد مبتلا به ویروس کرونا در این استان ایلام سه رقمی شد و به ۱۰۱ نفر افزایش یافت.

به گفته دکتر محمد کریمیان، برای چهارمین روز متوالی فوتی نداشتیم و همچنین خوشبختانه تا کنون ۵۰ نفر بهبود یافته اند، و هم اکنون ۴۵ نفر بستری و قرنطینه و ۶ نفر نیز تا کنون فوت کرده اند.

آمار پزشکان مبتلا به کرونا نیز به چهار نفر افزایش یافت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha