استاندار کرمانشاه: خبرنگاران در کنار مردم هستند

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه گفت: خبرنگاران شجاع، صادق و پرتلاش در بحران‌ها نقش موثری ایفا کردند و امروز هم مثل همیشه کنار مردم هستند.

هوشنگ بازوند یکشنبه شب در نشست هماهنگی ستاد مدیریت کرونا که با حضور مدیرکل و معاونین صدا و سیمای کرمانشاه در استانداری برگزار شد، به نقش موثر رسانه در اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه در مقابله با ویروس کرونا اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با همکاری و همراهی گسترده تلاشگران عرصه اطلاع رسانی و به ویژه صدا و سیمای مرکز استان از ابتدای بحران تاکنون بیش از ٢ هزار دقیقه محتوا در تلویزیون و رادیو منتشر شده و در جلب همکاری مردم بسیار اثربخش بوده است.
استاندار کرمانشاه از تلاش فعالان رسانه ها در استفاده از ابزارهای اطلاع رسانی برای آموزش و آگاهی بخشی در سطح استان قدردانی کرد و عنوان داشت: در فضای مجازی نیز همدلی و همراهی مناسبی ایجاد شده و با این روند در آینده باید محتوای جدید متناسب با شرایط موجود تهیه شود و حفظ سلامت مردم در تمامی مراحل در اولویت قرار بگیرد.
بازوند اعتماد مردم به رسانه ها و به ویژه صدا و سیمای استان را ظرفیت بسیار مناسبی برای مقابله با کرونا ذکر کرد و بیان داشت: اطلاع رسانی به موقع، شفاف و صادقانه سبب مشارکت گسترده مردم شده و از همه تلاشگران این عرصه برای مدیریت حوزه اطلاع رسانی و خنثی کردن شایعات سپاسگزارم.
مقام ارشد استان افزود: صدا و سیما در کنار دانشگاه علوم پزشکی با تمام ظرفیت پای کار است و تلاش همه دست اندرکاران در این بحران بسیار پررنگ است.
بازوند به لزوم حضور مسوولین در کنار مردم برای حل بحران ها اشاره کرد و یادآور شد: در مقابله با کرونا همدلی و همراهی مردم می تواند سبب کنترل و کاهش آسیب ها شود.
استاندار کرمانشاه گفت: در بحران های گذشته نیز خبرنگاران شجاع، صادق و پرتلاش نقش موثری ایفا کردند و امروز هم مثل همیشه کنار مردم هستند.
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا کرمانشاه گفت: در ۲۴ ساعت گذشته با مثبت اعلام شدن تست ۱۳ نفر آمار مبتلایان این استان به ۱۱۵ نفر رسید که ۱۰ نفر از آنان فوت کرده‌اند.

دکتر محمدابراهیم شکیبا روز یکشنبه (۲۵ اسفند) در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ۶۱۶ بیمار مشکوک به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری شدند که ۵۰۳ نفر از آنان ترخیص شده اند.
رییس مرکز بهداشت کرمانشاه با بیان اینکه اکنون ۹۶ نفر بیمار حاد تنفسی در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: براساس آمار ۵۳ نفر در شهرستان کرمانشاه، ۹ نفر در اسلامآبادغرب، ۲۰ نفر در سنقر، ۱۴ نفر در کنگاور، سه نفر در هرسین، سه نفر در صحنه، ۶ نفر گیلانغرب، سه نفر در جوانرود، ۲ نفر در پاوه و ۲ نفر در سرپل ذهاب به کرونا مبتلا شده‌اند. 

سرخط اخبار استان‌ها