افزایش بیماران کرونا در اسفراین نگران‌کننده است

بجنورد - ایرنا - رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین با هشدار نسبت روند رو به فزونی شمار مبتلایان به کرونا در این شهرستان، گفت: روند افزایش آمار مبتلایان اسفراین نسبت به میانگین استانی، بسیار نگران کننده است.

دکتر اسحاق ایلدرآبادی روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: امروز با مثبت شدن آزمایش ۶ بیمار دیگر در اسفراین، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان به ۱۷ نفر رسید.

وی افزود: اکنون ۱۶ نفر نیز مشکوک به ویروس کرونا در بیمارستان امام خمینی(ره) این شهر بستری هستند.

اسفراین با ۱۷ مورد ابتلا به ویروس کرونا، پس از بجنورد، مرکز استان خراسان شمالی که ۲۳ بیمار کرونایی دارد، در رده دوم استان قرار گرفته است.

دکتر ایلدرآیادی افزود: این آمار یک هشدار جدی برای روزهای آینده این شهرستان است و اگر نکات بهداشتی و ترددهای بی مورد در سطح شهر رعایت نشود بی تردید باید زنگ هشدار را در شهرستان به صدا درآورد.

رییس دانشکده علوم پزشکی اسفراین هشدار داد: اگر با همین روند پیش برویم در هفته های آتی وضعیت قرمز را در شهرستان خواهیم داشت.
تاکنون ۸ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در اسفرابن بهبود یافته و یک نفر نیز جان باخته است.
شهرستان ۱۲۰ هزار نفری اسفراین در ۶۰ کیلومتری جنوب شرقی بجنورد قرار دارد.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان شمالی تا ظهر روز یکشنبه با ۶ نفر افزایش به ۵۲ نفر رسید، که این ۶ نفر مربوط به شهرستان اسفراین است.  
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha