نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا در چهارمحال و بختیاری آماده شد

شهرکرد- ایرنا- فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری گفت: با تلاش‌های صورت گرفته ، نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا در استان آماده خدمت رسانی شده است.

سردار محمدعلی اکبری روز یکشنبه در جمع خبرنگاران چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: این نقاهتگاه با همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با ظرفیت پذیرش ۶۰ نفر در مرکز استان آماده ارائه خدمت شده است.
وی افزود: در صورت لزوم هر بیمار مبتلا به کرونا می‌تواند به مدت ۷ روز در این نقاهتگاه نگهداری و مراقبت شود.
اکبری تصریح کرد: تجهیزات و امکانات مورد نیاز این نقاهتگاه از سوی معاونت بهداشت و درمان سپاه حضرت قمر بنی هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری و دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد تامین شد.
وی یادآور شد: رسانه‌های چهارمحال و بختیاری در دوران شیوع ویروس کرونا اطلاع‌رسانی مطلوبی داشتند که در کاهش روند صعودی گسترش این ویروس موثر بود.
فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: مردم به رعایت نکات بهداشتی در مبارزه با ویروس کرونا توجه ویژه‌ای داشته باشند.
وی گفت: ابلاغ مقام معظم رهبری به نیروهای مسلح برای مقابله با ویروس کرونا، وظیفه سپاه را صد برابر کرد و امروز بالاترین خدمت به مردم تلاش برای مقابله و ریشه‌کنی ویروس کرونا است.
فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: دشمن از این موقعیت برای تبلیغ علیه جمهوری اسلامی استفاده کرد تا بتواند اقدامات کشور را بد جلوه دهد اما این بار نیز مانند گذشته دشمن در توطئه‌های خود ناکام خواهد ماند.
وی یادآور شد: سپاه پاسداران در ضدعفونی کردن مراکز مهم چهارمحال و بختیاری به صورت روزانه همکاری دارد و تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گرفته است.
فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم(ع) چهارمحال و بختیاری اظهار داشت: اکنون ۷ پایگاه تولید ماسک در استان با تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد روزانه ۴ هزار ماسک تولید می‌کنند و تلاش می‌شود بخشی از این تولیدات در اختیار نیازمندان قرار گیرد.
اکبری تاکید کرد: در صورت نیاز به حضور درب منزل برخی خانوارها، پس از غربالگری، ۳ نفر شامل ۲ نیرو از بهداشت و درمان و یک بسیجی محلی شناخته شده ، مراجعه می‌کنند.
وی افزود: سپاه استان تاکنون ۳۸۰ مورد از اماکن مذهبی استان را ضدعفونی کرده است.
فرمانده سپاه حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) چهارمحال و بختیاری تصریح کرد: برای مقابله با گسترش ویروس کرونا ۶ هزار و ۵۰۰ برگ بروشور بین مردم پخش و زمینه آموزش چهره به چهره ۴۰۰ نفر فراهم شد.
وی یادآور ‌شد: تمامی پروتکل‌های بهداشتی در پادگان‌ها، بسیج و مراکز سپاه چهارمحال و بختیاری و ورود و خروج نیروها، سربازان و بسیجیان رعایت و کنترل می‌شود.
اکبری اظهار داشت: مراکز درمانی و کلینیک‌های سپاه استان برای مقابله و ریشه کنی ویروس کرونا بسیج شده‌اند و در این راستا بسیاری متخصصان قرنطینه خانگی را سفارش می‌کنند.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا که کووید ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد.

این ویروس اکنون به بسیاری از کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را بر آن داشت تا در مورد بهداشت جهانی؛ وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

سپاه حضرت قمربنی‌هاشم‌(ع) چهارمحال و بختیاری برای راه‌اندازی نقاهتگاه در سایر شهرستان‌های استان آمادگی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha