گشت‌های ویژه رفت و روب و جمع آوری پسماندهای پایتخت فعال شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اعلام کرد: گشت‌های ویژه نظارت بر رفت و روب مناطق و جمع آوری و انتقال پسماندهای خانگی، پزشکی و ساختمانی پایتخت آغاز بکار کرد.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی شهرداری تهران، «صدرالدین علیپور» با بیان این مطلب گفت: حضور شبانه گشت های سازمان پسماند در شهر امری معمول است که در سال های گذشته نیز انجام می شد.

وی افزود: این بار با فروش تعدادی از خودروهای اسقاطی سازمان، از محل اعتبار حاصله ۲۵ خودروی وانت مزدای دو کابین خریداری شد تا اقدامات مربوط به نظارت واحدها در مناطقی همچون آبعلی و آرادکوه و نقاط مختلف تهران با سهولت بیشتری صورت بگیرد.

مدیرعامل سازمان پسماند شهرداری تهران ادامه داد: ۲۵ خودرویی که از امشب در قالب تیم های گشت در معابر پایتخت مستقر می شوند، موظف اند تا نظارت دقیقی بر رفت و روب مناطق و جمع آوری و انتقال پسماندهای خانگی، پزشکی و ساختمانی داشته باشند.  

وی با بیان اینکه حضور ویژه این گشت ها در شرایطی که کشور و به طور خاص تهران، با ویروس کرونا دست و پنجه نرم می کند ضروری است، گفت: یکی از ماموریت های تیم گشت جلوگیری از هر نوع زباله گردی در پایتخت است؛ از آن جا که همزمان با شیوع ویروس کرونا با حکم دادستانی پدیده زباله گردی کاملا ممنوع اعلام شد، نیروهای ما با حضور شبانه در خیابان ها و محلات در صورت مشاهده زباله گردها، این موضوع را به نیروی انتظامی گزارش داده و اخطارهای لازم را به منطقه می دهند.  

علیپور خاطرنشان کرد: نیروهای سازمان پسماند هیچ گونه حق قانونی برای برخورد قهری با این گروه را ندارند و این امر به طور تام و تمام بر عهده نیروی انتظامی است.  

به گفته وی، در این ایام که توصیه می شود شهروندان در خانه بمانند تا از شیوع ویروس کرونا جلوگیری شود، برخی افراد از جمله پاکبانان نه تنها موظف به خدمات رسانی هستند، بلکه انتظار عموم این است تا سطح خدمات از لحاظ کیفی ارتقا پیدا کند، همین امر هم موجب شد تا از امشب تیم های گشت که مسئولیت نظارت را برعهده دارند با جدیت بیشتری وظیفه خود را انجام دهند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: تاکنون ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۷۲۴ نفر فوت کرده و ۴ هزار و ۷۹۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =