شمار مبتلایان کرونا در خراسان جنوبی به ۱۰۰ نفر رسید

بیرجند - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان جنوبی با افزایش ۱۸ مورد مثبت جدید، به ۱۰۰ نفر رسید.

محمد دهقانی فیروزآبادی عصر یکشنبه درباره آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان خراسان جنوبی اظهار داشت: از ۵۴ نمونه آزمایش انجام شده در ۲۴ ساعت گذشته، ۳۶ نمونه منفی و ۱۸ مورد مثبت بوده است.

وی گفت: بنابراین تا امروز از مجموع ۲۸۶ نمونه مشکوک به کرونا در استان که مورد آزمایش قرار گرفته، ۱۸۶ مورد پاسخ منفی و ۱۰۰ مورد مثبت بوده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: از ۱۰۰ مورد مثبت ابتلا به کرونا در خراسان جنوبی تاکنون ۶۰ نفر بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده‌اند که حال عمومی آنان خوب است.

وی افزود: ۳۰ نفر هنوز در بیمارستان‌ها بستری هستند و متاسفانه ۱۰ نفر هم تاکنون بر اثر ابتلا به بیماری کرونا در خراسان جنوبی فوت کرده‌اند که ۶ نفر مربوط به شهرستان بیرجند و ۴ نفر مربوط به شهرستان طبس هستند.

دهقانی اظهار داشت: آمار مبتلایان به کرونا در خراسان جنوبی رو به افزایش است که جای نگرانی دارد و از مردم خواهش می‌کنیم در منازل بمانند و از ترددهای غیرضروری پرهیز کنند.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر امروز (یکشنبه) اعلام کرد: تاکنون ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۷۲۴ نفر فوت کرده و ۴ هزار و ۷۹۰ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

کیانوش جهانپور درباره تعداد افراد مبتلای قطعی به ویروس کرونا و فوت شدگان ناشی از این ویروس در کشور بیان کرد: از ظهر دیروز تا امروز و براساس نتایج آزمایشگاهی، یک هزار و ۲۰۹ مورد بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد و کل مبتلایان به این بیماری در کشور به ۱۳ هزار و ۹۳۸ نفر افزایش یافت.

وی ادامه داد: خوشبختانه تاکنون چهار هزار و ۷۹۰ نفر از بیماران مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر و دی ماه ۹۸) از کشور چین آغاز شد و اوایل اسفند امسال این ویروس به ایران رسید که ۳۱ استان کشور را درگیر کرده است.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی تا دیروز (شنبه) ۸۲ نفر بود.

تاکنون ۹ شهرستان از ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی درگیر با کرونا شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha