رونمایی از سند جامع پیشگیری از کرونا در خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- سند جامع پیشگیری از کرونا در خراسان شمالی، روز یکشنبه با هدف جلوگیری از هرگونه موازی‌کاری و به منظور تنظیم حرکت تمامی دستگاه‌ها در یک مسیر مشخص برای کنترل این بیماری رونمایی شد.

استاندار خراسان شمالی در حاشیه رونمایی از این سند به خبرنگاران اظهار داشت: برنامه های این سند با همکاری و هم افزایی تمامی دستگاه ها نظیر دانشگاه علوم پزشکی، نهادهای نظامی، انتظامی، امنیتی و قضایی استان تدوین شده است.

محمدعلی شجاعی با بیان اینکه این سند، ماحصل ساعت ها کار کارشناسی توسط دانشگاه علوم پزشکی و شورای تامین استان است، خاطرنشان کرد: این طرح برای تمامی دستگاه های اجرایی استان لازم الاجرا است و از امروز به تمامی دستگاه ها ابلاغ می شود.

وی افزود: سند جامع پیشگیری از کرونا از پویایی لازم نیز برخوردار است به گونه ای که مدیران و فرماندارن می توانند، نظرات اولیه خود را برای اجرای بهتر آن در هر زمان اعلام کنند.

شجاعی خاطر نشان کرد: اگرچه در این طرح سه کمیته اقتصادی، تامین، تولید و توزیع اقلام بهداشتی، کمیته تدابیر شرایط خاص و کمیته آسیب شناسی اجتماعی و اطلاع رسانی پیش بینی شده است، ولی باید جایگاه کمیسیون امور مذهبی و روحانیت به زودی برای نظارت بر بقاع متبرکه و امامزاده ها در آن مشخص شود.

بدبینانه ترین شرایط را در نظر گرفته ایم 

وی با بیان اینکه در این طرح، سناریوهای خوش بینانه، واقع بینانه و بدبینانه در نظر گرفته شده است، تصریح کرد: در هر شرایطی برای مقابله با بیماری کرونا سناریوی بدبینانه را در نظر گرفته ایم تا آمادگی لازم را برای مقابله با این بیماری و فراهم کردن تجهیزات پزشکی و بهداشتی داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با اشاره به اینکه یکی از دغدغه های کنونی استان تامین اقلام بهداشتی و پزشکی است، اظهار داشت: تاکنون ۳۰ واحد برای تولید اقلام بهداشتی با همکاری سپاه استان برای تولید ماسک، دستکش و ماده ضدعفونی کننده راه اندازی شده اما هنوز شاهد فراوانی اقلام بهداشتی در واحدهای صنفی نیستیم که این امر متوجه کمبودهای استانی و کشوری است.

شجاعی افزود: در سند جامع پیشگیری از کرونا، توزیع اقلام بهداشتی در سطح وسیع قشری، روستایی، عشایری و شهری به صورت عام و تخصصی در نظر گرفته شده است.

وی با تاکید بر فرهنگ سازی استفاده از نرم افزار خرید اینترنتی، خاطر نشان کرد: این نرم افزار با ۳ هزار قلم کالا در نظر گرفته شده است که معرفی و تبلیغات آن توسط صداوسیمای استان از امشب انجام خواهد گرفت، بنابراین از مردم خراسان شمالی خواهش می کنیم برای حفظ سلامت خود و خانواده خود خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.  

بر اساس آخرین اعلام مسوولان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، شمار مبتلایان بیماری کرونا در این استان تا روز یکشنبه - امروز - به ۵۲ نفر رسیده است که تاکنون ۲۲ نفر از مبتلایان به کرونا در این استان بهبود یافته و از بیمارستان ترخیص شده اند و ۵ نفر نیز درگذشته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha