۸ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۸:۵۱
کد خبرنگار: 1209
کد خبر: 83715312
۰ نفر

برچسب‌ها

لژیونر کبدی: قهرمانی در لیگ ستارگان هند را می‌خواهم

تهران- ایرنا- لژیونر کبدی ایران گفت: امسال تمام توانم را برای موفقیت در لیگ ستارگان هند می‌گذارم تا به قهرمانی و کسب عنوان بهترین ورزشکار کبدی در این لیگ نائل شوم.

«فاضل اتراچالی» در گفت وگو با ایرنا اظهار داشت: سال ۹۸ خوب شروع نشد و ما در گلستان با سیل روبرو شدیم و درگیر کمک رسانی به مردم بودیم و سالن ورزشی را کمپین درست کردیم و ۴۴ خانوار را در آن جا دادیم.  ۲۰ روز اول سال را به آنان خدمت کردیم اما از لحاظ ورزشی خوب بود و در لیگ ستارگان هند شرکت کردم. بهترین مدافع جهان شدم اما دوباره شاهد اتفاقات بد در ایران بودیم و تاکنون ادامه دارد.

وی افزود: گرچه برای کبدی ایران این سال، بد نبود زیرا مسابقات جوانان و نوجوانان جهان در ایران برگزار شد و برای اولین بار با قهرمانی بازیکنان ما به پایان رسید. این موضوع برای فدراسیون کبدی ایران یک هت تریک محسوب می‌شود زیرا در مسابقات آسیایی جاکارتا در بخش زنان و مردان ۲ طلا کسب کردیم و در سال ۹۸ نیز در بخش نوجوانان و جوانان یک طلای دیگر بدست آوردیم.

لژیونر کبدی ایران ادامه داد: با این حال، نقاط ضعفی در کبدی ایران وجود داشت. نبود مسابقات آسیایی و نیز تهیه بودجه فدراسیون از جیب لژیونرها بود. گرچه این نقطه ضعف ورزش ایران است که بازیکنان باید هر کدام به عنوان مالیات کلی پول به فدراسیون بدهند. در حالی که باید این نهاد خود کفا باشند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ویروس کرونا به پایان برسد در تیر ماه امسال در مسابقات لیگ ستارگان کبدی هند شرکت می‌کنم. باتوجه به اینکه تیم ملی برنامه خاصی ندارد، باید خود را برای این رقابت‌ها آماده کنم.

اتراچالی یادآور شد: در عید تنها در اردو بوده ایم اما یکسال بخاطر دارم باید در هفتم فروردین به مسابقه ای در هند می‌رفتیم اما بنا به دلایلی که در این کشور اتفاقاتی افتاد که مسابقات ما لغو شد.

وی به فدراسیون کبدی پیشنهاد داد تا مسابقات بین المللی بیشتری را برگزار کنند یا شرایط حضور ملی‌پوشان را در آن فراهم سازند و افزود: ما ۲ سال است که در مسابقه برون مرزی شرکت نمی‌کنیم. ورزشکاران این رشته را به عنوان شغل دیگر نمی‌بینند. همچنین باید فدراسیون حامی قوی برای لیگ برتر کبدی داشته باشد تا حداقل به هر بازیکن مبلغی پول پرداخت شود.

لژیونر کبدی ایران اضافه کرد: گرچه امسال عید نوروزی وجود ندارد اما امیدوارم همیشه لب مردم ایران خندان باشد و بر مشکلات بتوانند فائق آیند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =