باید با نقدهای واقع‌بینانه شعله‌های امید را در دل‌ها نگه داشت

جمعی از فعالان فرهنگی  و دانشگاهی کشور خواستار همدلی، مسئولیت‌پذیری و همبستگی برای مقابله با اثرات ناگوار بحران کرونا شدند.

آن‌ها در این نامه با توجه شرایط به‌وجودآمده در بحران کرونا عنوان کرده‌اند: مطالبه‌گری از حاکمیت و تذکر مسئولیت‌های دولت در زمینه فراهم‌کردن امکانات بهداشتی و رسیدگی به طبقات فرودست، نباید ضرورت رفتار مسئولانه مردم را کم‌اهمیت سازد و به حاشیه برد.
در بخش دیگری از این نامه که خطاب به ملت شریف ایران نوشته شده، آمده است: مسئولیت‌پذیری اجتماعی شامل همه بخش‌های جامعه و خصوصا اقشار برخوردارتر می‌شود و در شرایط تداوم بی‌مسئولیتی بخش‌هایی از مردم، نمی‌توان فقط با اتکا به دولت به عبور کم‌هزینه از این بحران چندان چشم امید داشت. 
این فعالان فرهنگی و دانشگاهی در بیانیه خود خواهان پرهیز از انفعال و ناامیدی و روشن نگاه‌داشتن شعله امید در دل‌ها شده‌اند و بر امیدی واقع‌بینانه مبتنی بر نقد وضع موجود، ایجاد انگیزه و ارائه راهکارهای روشن و ممکن تاکیده کرده‌اند و افزوده‌اند: در همین جهت، توضیح شرایط، نقد رفتار مردم و ارائه پیشنهادهایی به آن‌ها در شرایط کنونی، کمترین مسئولیت در مسیر کمک به کاهش ابعاد بحران است.
متن کامل و اسامی امضا کننده نامه را می‌توانید در اینجا بخوانید.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =