سهم مردم در مقابله با کرونا در خانه ماندن است

کرمانشاه- ایرنا- استاندار کرمانشاه با بیان اینکه وضعیت شروع کرونا در کرمانشاه خطرناک است، گفت: سهم مردم در مقابله با بحران کرونا و عبور از این شرایط در خانه ماندن و رعایت نکات بهداشتی است.

هوشنگ بازوند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: از مردم خواهش می‌کنیم که برای انجام کارهای جزیی به هیچ عنوان از منازل خود خارج نشود و در خانه بمانند.
وی عنوان کرد: وضعیت شیوع کرونا در کرمانشاه قرمز و بحرانی است و اگر این روال ادامه پیدا کند هزینه های سنگینی را پرداخت خواهیم که سلامت مردم کرمانشاه را در خطر می‌اندازد.
استاندار کرمانشاه در رابطه با سفر مردم دیگر استان‌ها به کرمانشاه گفت:با توجه به اینکه هیچ خدمات گردشگری در کرمانشاه به مسافران ارایه نمی شود مردم به قصد گردشگری راهی کرمانشاه نمی شوند.
بازوند ادامه داد: در این روزها افراد حتی از استان های پرخطر راهی کرمانشاه می شوند که قصد آنها از سفر دیدار با اقوام و خانواده هایشان است.
وی گفت: از مردم کرمانشاه تقاضا داریم که با اقوام خود که در دیگر استان‌ها هستند صحبت کنند و بگویند که در این ایام وارد کرمانشاه نشود و از طریق سیستم های ارتباطی با یکدیگر در تماس باشند.
استاندار کرمانشاه گفت: حضور این افراد و مسافران جان اقوام آنان را تهدید می کند و امکان دارد که خسارت‌های جبران ناپذیری داشته باشد.
به گزارش ایرنا، براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون ۱۰۲ نفر در این استان به کرونا مبتلا شده اند که ۱۰ نفر از آنان جان خود را از دست دادند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۱۲ هزار ۷۲۹ و نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع ۵۱۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و چهار هزار و ۳۳۹ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها