۱۴۳ نفر به مبتلایان کرونا در خراسان رضوی افزوده شدند

مشهد- ایرنا- دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: براساس آخرین آمار رسمی با اضافه شدن ۱۴۳ مورد ابتلای جدید تعداد مبتلایان به بیماری کرونا در خراسان رضوی به ۵۶۸ نفر رسید.

دکتر علی‌اصغر انجیدنی ظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۳۵۴ نفر از کل شهروندان مبتلا به بیماری کرونا در خراسان رضوی مربوط به حوزه جغرافیایی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۲۱۴ نفر متعلق به مناطق زیرپوشش پنج دانشکده‌ها و دانشگاه‌ علوم پزشکی دیگر این استان هستند.

وی ادامه داد: دانشکده علوم پزشکی نیشابور با ۸۵ نفر بیمار کرونا بعد از مشهد بیشترین شمار بیماران را دارد. پس از آن نیز دانشگاههای علوم پزشکی تربت‌حیدریه و تربت‌جام  هخرکدام به ترتیب با ۴۱  و ۴۰ نفر بیمار در رده بعدی شیوع کرونا در خراسان رضوی قرار دارند.

دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در حوزه زیر پوشش دانشگاههای علوم پزشکی سبزوار و گناباد نیز به ترتیب ۳۰  و ۱۸ نفر است. 

وی افزود: ظرف روزهای ۳۰ بهمن گذشته تا ۲۵  اسفند ماه جاری دو هزار و  ۹۱۸ بیمار مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی بستری شده‌اند. 

دکتر انجیدنی ادامه داد: همچنین لازم به تاکید است که در این مدت تاکنون هزار و ۸۵۱ نفر از شهروندان خراسانی مبتلا به عفونت حاد تنفسی و مشکوک به بیماری کرونا بهبود یافته و از بیمارستانها مرخص شده‌اند. 

وی گفت: هزار و ۶۸۷ نفر از بیماران بستری شده مشکوک به کرونا در بیمارستانهای خراسان رضوی مربوط به حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد هستند که تاکنون ۹۸۲ نفر از آنها بهبود یافته و از بیمارستان به منزل رفته‌اند. شده‌اند.

دبیر کمیته مراقبت و درمان بیماری کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد در ادامه تعداد جانباختگان بیماری کرونا را در خراسان رضوی که آزمایش آنها به طور قطعی مثبت بوده ۴۲ نفر اعلام و بیان کرد: ۲۲ نفر از این جانباختگان در حوزه دانشگاه علوم پزشکی مشهد، ۹ نفر در حوزه دانشکده علوم پزشکی نیشابور و چهار نفر در حوزه دانشگاه علوم پزشکی تربت‌جام فوت کرده‌اند. حوزه جغرافیایی زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز سه بیمار فوتی و  دانشگاههای علوم پزشکی تربت‌حیدریه و گناباد هرکدام دو نفر فوتی بر اثر کرونا را ثبت کرده‌اند.

افزون بر ۷۵ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی در قالب ۱۲ شهرستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و ۲۵ درصد دیگر جمعیت این استان زیرپوشش خدمات دانشگاهها و دانشکده‌های علوم پزشکی سبزوار شامل پنج شهرستان، گناباد شامل دو شهرستان، تربت‌جام شامل چهار شهرستان، تربت‌حیدریه شامل چهار شهرستان و نیشابور شامل دو شهرستان هستند.

استان خراسان رضوی با وسعت ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومترمربع (۱۱ میلیون و ۷۴۰ هزار و ۶۵۹ هکتار) معادل هفت درصد مساحت کل کشور شامل ۲۹ شهرستان، ۷۲ شهر، ۷۰ بخش و دو هزار و ۵۴۰ روستا است. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha