بستر دسترسی دانش‌آموزان به تدریس مجازی در استان تهران ایجاد شده‌است

شهرری - ایرنا - معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران گفت: با ایجاد بستر مناسب برای دسترسی دانش آموزان استان به تدریس های مجازی، اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی متوسطه و دبیران استان به شعار "آموزش تعطیل نیست" تحقق بخشیدند.

به گزارش روز یکشنبه اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، میررضا شفیع پور با اشاره به تعطیلی مدارس سراسر کشور با هدف جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، افزود: اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی فضایی در سایت استان  با عنوان "مدرسه مجازی "برای دسترسی دانش آموزان و دبیران شهرستان های استان تهران جهت تحقق شعار آموزش تعطیل نیست، فراهم آورده است.

 وی با اشاره به شرایط اضطرار و نگرانی  خانواده ها و اولیای مدرسه از توقف آموزش و عقب ماندگی تحصیلی دانش آموزان تاکید کرد: برای کاهش این دغدغه، اداره تکنولوژی و گروه های آموزشی متوسطه استان با همکاری اداره فناوری، فضایی مجازی را برای بارگذاری آثار تولید شده توسط دبیران توانمند و خلاق استان برای استفاده دانش آموزان مهیا نموده است.

شفیع پور با تاکید بر اینکه در حال حاضر عده کثیری از مدیران مدارس و معلمان در حال ارتباط با دانش آموزان در فضای مجازی هستند، تصریح کرد: عده ای از دبیران استان  از دهم اسفندماه از طریق رسانه ملی به این مهم پرداخته و برنامه های آموزشی را جهت دانش آموزان عزیز ارائه خواهند کرد.

 معاون آموزش متوسطه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران، هدف استان از این بسترسازی را، کاهش دغدغه دبیران در ارسال فیلم های تدریس شان  برای دانش آموزان و رواج فیلم های تدریس استاندارد و مطابق با اهداف کتاب های درسی دانست و افزود:ایجاد زمینه و اشتیاق به بهره گیری از تدریس های استاندارد تولید شده برای کلاس های معکوس در سال های آینده، و کاهش سردرگمی دانش آموزان و مدیران برای انتخاب تدریس  مناسب از میان آثار تولید شده و پراکنده  از دیگر اهداف این طرح است.

آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران شامل فیروزکوه، دماوند، رودهن، پردیس، شهرری (ری یک و ۲)، پاکدشت، پیشوا، ورامین، قرچک، کهریزک، فشافویه، چهاردانگه، جوادآباد، اسلامشهر، رباط کریم، شهریار، ملارد، شهر قدس، بهارستان (یک و۲) است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha