اصناف آسیب‌دیده از کرونا تا سه ماه از پرداخت اقساط معاف می‌شوند

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه اعلام کرد: اصناف آسیب‌دیده به واسطه شیوع بیماری کرونا تا سه ماه آینده از پرداخت اقساط معاف می‌شوند.

هدایت حاتمی روز یکشنبه به ایرنا افزود: در پی مصوبه شورای پول و اعتبار در خصوص کمک به صاحبان کسب و کارهایی که به دلیل شرایط ناشی از شیوع ویروس کرونا با مشکلاتی مواجه شده‌اند، بانک مرکزی طی بخشنامه ای مصادیق کسب و کارهای مشمول که به تصویب کمیته منتخب دولت رسیده را اعلام کرد.
وی با بیان این صنوف تا سه ماه از پرداخت اقساط تسهیلاتی که دریافت کرده‌اند معاف شدند، افزود: مراکز تولید و توزیع غذاهای آماده اعم از رستوران‌ها، بوفه‌ها، طباخی ها، تالارهای پذیرایی، قهوه‌خانه‌ها، اغذیه فروشی ها و موارد مشابه به تشخیص وزارت صنعت، معدن و تجارت شامل این مشاغل هستند.
معاون استاندار کرمانشاه افزود: مراکز مربوط به گردشگری شامل هتل‌ها، هتل‌آپارتمان‌ها، مجتمع‌های جهانگردی و گردشگری، مهمان‌پذیرها، مهمانسراها، مسافرخانه‌ها، زائرسراها، مراکز بوم‌گردی، مراکز اقامتی و پذیرایی و تفریحی و خدماتی بین‌راهی و موارد مشابه به تشخیص وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز از امهال سه ماهه وام ها بهره مند ‌می‌شوند.
به گفته حاتمی مشاغل مربوط به حمل و نقل عمومی مسافر درون شهری و برون شهری اعم از هوایی، جاده‌ای، ریلی و دریایی، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، تولید و توزیع پوشاک، تولید و توزیع کیف و کفش، مراکز توزیع آجیل، خشکبار، قنادی، بستنی و آبمیوه، مراکز و مجتمع‌های ورزشی و تفریحی، مراکز و مجتمع‌های فرهنگی و آموزشی و مراکز تولید، توزیع و فروش صنایع دستی هم شامل این طرح هستند.
وی در پایان اظهار داشت: مراتب به قید فوریت به تمامی واحدهای بانک‌‏ ها و مؤسسه اعتباری غیربانکی ابلاغ و بر حسن اجرای آن نظارت دقیق به عمل می‌آید و همچنین براساس ابلاغیه بانک مرکزی، اقساط وام های قرض‌الحسنه کلیه اشخاص بدون قید و شرط به مدت سه ماه به تعویق خواهد افتاد و بانک ها موظف به اجرای این بخشنامه هستند.
به گزارش ایرنا، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون ۱۰۲ نفر در این استان به کرونا مبتلا شده اند که سه نفر از آنان جان خود را از دست دادند.
از ابتدای شناسایی ویروس کرونا تاکنون ۱۲ هزار ۷۲۹ و نفر در کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که در مجموع ۵۱۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده‌ و چهار هزار و ۳۳۹ مورد از ابتدا تاکنون بهبود یافته‌اند.
ویروس کرونا از اوایل دی ماه در «ووهان» واقع در استان «هوبی» چین پدیدار و با گسترش به اکثر کشورها به یک بحران جهانی تبدیل شده است.

سرخط اخبار استان‌ها