رعایت حقوق دیگران، مسیر عبور از بحران کرونا

تهران - ایرنا - یک وکیل دادگستری با تاکید بر حقوق و تکالیف شهروندی گفت: همه ما با درک متقابل از شرایط موجود و رعایت حقوق دیگران بحران ویروس منحوس کرونا را پشت می‌گذاریم.

فرهاد شهبازوار روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار قضایی ایرنا درباره پویش اجتماعی «سهم من در بحران کرونا» به عنوان یک وکیل دادگستری افزود: در روزهای پایانی سال پیگیری امور شخصی و اجتماعی شهروندان به  سبب شیوع  ویروس کرونا کند و همراه با استرس شده است و پیگیری امور محوله مردم با ناراحتی و نگرانی همراه است.
وی ادامه داد: شرایط اضطراری است و این مساله همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی شهروندان را دستخوش تغییر کرده و مردم باید با دریافت اطلاعات و آگاهی صحیح در مورد نحوه مواجهه با این ویروس موازین بهداشتی و حقوق دیگران را مدنظر قرار دهند.
این وکیل دادگستری اضافه کرد: رعایت موارد ایمنی و بهداشتی از سلامت تن و روان یک مسئولیت اجتماعی است و همه مکلف هستند تا با  تغییر سبک زندگی و کارکردی شرایط گذار از این بحران را سهل تر کنند.
وی درباره پیگیری های حقوقی و قضائی پرونده های موکلان خود افزود: وجود سامانه های قضائی و ارتباطات فضای مجازی این فرصت را فراهم آورده است تا در این شرایط اضطراری آخرین وضعیت پرونده های موکلانم را از طریق مجازی و مراجعه حداقلی با رعایت اصول بهداشتی به محاکم پیگیری کنم.
شهبازوار گفت: شرایط کنونی پایدار نیست و قطعا مردم این وضعیت را پشت سر خواهند گذاشت بنابراین ضمن شکیبایی و تطابق با شرایط موجود همگان باید نسبت به تکالیف و حقوق شهروندی خود و دیگران آگاه باشند و نگاه مسئولانه به موقعیت فعلی داشته باشند.

" سهم من در مدیریت بحران کرونا چیست؟! "سوالی است که  اگر هر شهروند ایرانی بتواند با مسئولیت‌پذیری اجتماعی به این پرسش پاسخ دهد و در صدد اجرای سهم و نقش خود برآید، بی‌گمان مدیریت بحران جاری به مراتب آسانتر، عوارض پیش‌بینی شده و نشده آن کمتر و بازه زمانی کنترل و رفع عوارض آن کوتاه تر خواهد شد.
در این میان انتظار می‌رود نخبگان جامعه به ویژه اساتید و صاحبنظران و أصحاب رسانه‌ با کمک به ترویج این سوال و تشویق مخاطبان و عموم شهروندان به مشارکت در پاسخ‌دهی به آن و برجسته‌سازی پاسخ‌های الهام‌بخش و سازنده به جریان‌سازی در این حوزه پرداخته و در تبدیل این تهدید به فرصتی تاریخی برای تجلی همبستگی ملی و انسجام بیشتر جامعه ایرانی گام بردارند.

به گزارش ایرنا، تاکنون ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۱۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۴ هزار و ۳۳۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha