روند ابتلا به بیماری کرونا در خراسان جنوبی صعودی است

بیرجند - ایرنا - رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: روند ابتلا به بیماری کرونا در خراسان جنوبی صعودی است و از مردم خواهش می‌کنیم در خانه بمانند تا با قطع زنجیره ابتلا به ویروس، از موارد بستری در بیمارستان و به تبع آن افزایش آمار مرگ و میر کاسته شود.

به گزارش روز یکشنبه پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بیرجند، محمد دهقانی فیروزآبادی افزود: مهمترین مشکل ویروس کرونا، قدرت سرایت بالای آن است و تاکید می‌شود مردم مراعات کنند.

وی گفت: در فاصله کمتر از یک متر با بیمار امکان انتقال وجود دارد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند تصریح کرد: هیچ نقطه‌ای بدون آلودگی به کرونا در استان وجود ندارد و قطعا آمار مبتلایان به ویروس کرونا بیشتر از افراد بستری شده در بیمارستان است.

وی افزود: میانگین میزان بروز کرونا در کشور تا ۲۴ اسفندماه حدود ۱۴.۲ در صد هزار نفر جمعیت است.

دهقانی بیان کرد: خراسان جنوبی چهاردهمین استان از نظر میزان بروز کرونا است و زیرکوه بالاترین میزان بروز شهرستانی در خراسان جنوبی را دارد.

وی گفت: خوشبختانه ابتلای زیر ۱۰ سال در استان نداشتیم و بیش از ۴۰ درصد مبتلایان در رده سنی ۴۰ تا ۵۹ سال قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند اظهار داشت: بیشتر فوتی‌های مبتلا به کرونا در استان خراسان جنوبی سن بالای ۵۵ سال دارند.

شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر و دی ماه ۹۸) از کشور چین آغاز شد و اوایل اسفند امسال این ویروس به کشور ایران رسید که به گفته رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون ۱۲ هزار و ۷۲۹ نفر در سراسر کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۱۱ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۴ هزار و ۳۳۹ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در خراسان جنوبی به ۸۲ نفر رسید که از این تعداد ۴۵ بیمار تاکنون بهبود یافته و ترخیص شده‌اند.

فوتی‌های کرونا نیز در استان خراسان جنوبی ۷ نفر اعلام شده که ۵ نفر مربوط به شهرستان بیرجند و ۲ نفر در شهرستان طبس است.

تاکنون ۹ شهرستان از ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی درگیر با کرونا شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha