برخورد قاطع با عوامل انتشار شایعه‌های کرونایی در فضای مجازی

سمنان- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: برخورد قاطع با افرادی که با ارائه آمار دروغین در شرایط فعلی شیوع ویروس کرونا باعث ایجاد تنش در فضای مجازی شوند در دستور کار نهادهای مربوط است.

حبیب‌الله خجسته پور روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پلیس فتا و دستگاه‌های امنیتی فضای مجازی را به منظور برخورد با متخلفان رصد می‌کنند.
وی ادامه داد: افراد با شایعه پراکنی در زمینه شیوع ویروس کرونا موجب ایجاد تنش در جامعه می‌شوند و بر همین اساس افراد متخلف به دستگاه قضا معرفی می‌شوند.
وی بیان کرد: در شرایط کنونی همه باید با ایجاد آرامش روانی و ماندن در خانه با شیوع ویروس کرونا مقابله کنیم و با هر فردی که بخواهد با انتشار آمارهای دروغین روان مردم را تحت تاثیر قرار دهد با جدیت برخورد می‌شود.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار سمنان گفت: ماندن در خانه و رعایت نکات بهداشتی مهمترین راهکار در شکست زنجیره انتقال ویروس کرونا است و انتظار می‌رود شهروندان با ماندن در خانه خود را با توصیه های مسوولان بهداشتی همراهی کنند.

۴۵۰ نفر طبق آخرین آمار اعلام شده در استان سمنان به ویروس کرونا مبتلا شده اند.
شیوع ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته(آذر/دی) از کشور چین آغاز شد و تاکنون هزاران نفر در چین و سایر کشورها به این ویروس مبتلا شدند و صدها نفر بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.
این بیماری، قابل پیشگیری است و به‌راحتی و با راهکارهای ساده می‌توان از شیوع و ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها